Bambini Prywatne Przedszkole Montessori (Poznań)

Bambini Prywatne Przedszkole Montessori
zobacz więcej (7)
Adres:
Mazowiecka 6, Poznań
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • balet
  • basen

Opis obiektu

Bambini Przedszkole Montessori w Poznaniu to placówka, w której dzieci nie dostają gotowych rozwiązań, ale uczą się za pośrednictwem zmysłów, bezpośredniego działania i doświadczenia. Sale są wyposażone w oryginalne materiały rozwojowe Marii Montessori.

 

Co nas wyróżnia:

 

Metoda Marii Montessori jest wiodącym stylem pracy w naszym przedszkolu

Język angielski

Własna kuchnia

Lokalizacja

 


Wszystkie posiłki gotujemy na miejscu, w przedszkolnej kuchni z uwzględnieniem diet eliminacyjnych i bezglutenowych. Respektujemy diety dzieci i życzenia Rodziców, dotyczące codziennego jadłospisu.

www.bambini.com.pl

Galeria

Program nauczania

Każdy nauczyciel, wychowawca w przedszkolu Bambini pracuje pod okiem nauczyciela metodycznego Montessori. Równolegle do nauczycieli –wychowawców, pracują nauczyciele języka angielskiego, a ich praca wpisana została w codzienność i aktywność dzieci. Nauczyciele redagują miesięczne plany pracy w oparciu o program „Dziecko w swoim żywiole" oraz "Ku dziecku" wyd. Nowa Era (Podst. Prog. Dz. U. Nr 4 poz. 17, Rozp. MEN z dnia 15 stycznia 2009). Opracowują również plany pracy dzieci z materiałem Montessori. Rodzice otrzymują karty postępów dziecka i wytyczne do dalszej współpracy.


Zajęcia programowe realizujemy metodą projektów „…nie dając więcej oczom i uszom niż rękom…”, wykorzystujemy również wiele innych metod aktywizujących pracę dziecka. Wszystkie osoby mające kontakt z naszymi przedszkolaczkami to wspaniali pedagodzy, dla których pasją jest codzienna praca i dążenie do doskonałości w kontaktach z najmłodszymi.


 

 

Kolorowanki