Przedszkole Wszystkie Skarby Mamy (Poznań)

Adres:
Jeleniogórska 7, Poznań
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • język hiszpański
  • logopeda
  • psycholog
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • korektywa
  • matematyka
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Przedszkole Artystyczno-Językowe

Nasze Przedszkole to wyjątkowe miejsce, w którym Dziecko w bezpiecznej i rodzinnej atmosferze spędzi wesoło czas, bawiąc się i jednocześnie zdobywając wiedzę oraz umiejętności niezbędne w przyszłej edukacji.   Kiedy spotykają się ludzie, dla których pasją jest praca z Dziećmi i dla Dzieci, to wszystko staje się możliwe. Nasze Przedszkole wyrosło z pasji i marzeń.   Nasza kadra pedagogiczna to zespół młodych, wykształconych i kreatywnych nauczycieli z pasją. Zapewniają oni bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę. Tworzą interesujące kreacje dydaktyczne i wychowawcze. W swojej pracy stosują nowatorskie metody, rozwijają zainteresowania i uzdolnienia Dzieci oraz monitorują ich postępy. Aby podążać za rozwojem pedagogiki przedszkolnej i aby poznawać najnowsze metody nauczania Dzieci w wieku przedszkolnym, nasz zespół bierze czynny udział w kursach i warsztatach. Organizujemy nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie.   Naszym najważniejszym celem jest to, aby pod okiem...

Galeria

Program nauczania

Nasze przedszkola pracują programem wychowania przedszkolnego „Razem w przedszkolu”, który opracowany został zgodnie z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego.

 

Artystyczno-językowy profil naszego przedszkola został stworzony z myślą o rozwijaniu kreatywności dzieci.Zajęcia artystyczne w dużej mierze wspomagają rozwój i kompensują braki młodej osobowości dziecka. Wypełniają lukę w sferze uczuć i emocji, a także w kształtowaniu wyobraźni i twórczego myślenia. Twórczość artystyczna, obok mowy i pisma, jest sposobem wyrażania naszych myśli i uczuć. Aktywność własna, a zwłaszcza swobodna ekspresja artystyczna, pozwala na zaspokojenie dążeń i potrzeb, dzięki którym Dziecko spełnia się i realizuje. W Naszym Przedszkolu Dzieci spotkają się z różnymi dziedzinami sztuki: malarstwo, muzyka, ruch, taniec, teatr. Będą miały dostęp do różnorodnych materiałów zaspokajających ich kreatywność.

 

Wszystkim Dzieciom dajemy możliwość rozwijania kompetencji językowych poprzez ruch, zabawę oraz działanie. Pracujmy metodą dostosowaną do Dziecka w wieku przedszkolnym, dlatego używamy głównie dwóch metod nauczania multisensorycznego oraz metody TPR (Total Physical Response). Wyróżnia nas kreatywność i twórcza praca.

 

Wszystkie te aspekty powodują, że z przyjemnością prezentujemy to miejsce jako idealne Przedszkole dla wszystkich dzieci.

 

Okres przedszkolny to fundament rozumienia siebie i innych, zdobywanie wiedzy i umiejętności niezbędnej w przyszłej edukacji. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wiemy jak ten fundament zbudować.

Kolorowanki