Dobre Przedszkole i Kropka (Poznań)

Adres:
Piękna 44, Poznań
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

 • język angielski
 • logopeda
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • korektywa
 • zajęcia teatralne
 • matematyka
 • urodziny
 • warsztaty dla dzieci
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Przedszkole Kropka powstało z połączenia rodzinnych tradycji psychologicznych, siostrzanych więzi oraz pasji dwóch mam przedszkolaków. Kropka to przedszkole oparte na wiedzy.Wiemy jak uczą się małe Dzieci, wiemy czego potrzebują małe Dzieci. Za cel postawiłyśmy sobie, by edukacja, wszechstronny rozwój i przyjazna, bezpieczna więź, jaką tworzy Dziecko z nauczycielem, mogły ze sobą współistnieć dla dobra Dziecka.   Pr zedszkole mieści się w przepięknej willina poznańskich Ogrodach, w cichej i spokojnej uliczce, niedaleko Rusałki i Ogrodu Botanicznego. Cały teren jest ogrodzony, dysponujemy własnym ogródkiem z pięknym orzechowcem oraz własnym placem zabaw. Łatwo i wygodnie do nas dotrzeć zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem. Rodzice chwalą sobie możliwość swobodnego parkowania.   W Kropce nic nie jest przypadkowe, także  we wnętrzu dbamy o każdy szczegół. Dzielimy przestrzeń, każdy zakamarek ma swoje przeznaczenie – są miejsca do  swobodnej zabawy,...

Galeria

Program nauczania

Najsilniej osadzona w naszej filozofii i myśleniu o edukacji jest metoda projektu badawczego według Lilian Katz. Odpowiada ona na sposób uczenia się Dzieci w wieku przedszkolnym – zadawanie pytań (przeciętnie, Dziecko w tym wieku zadaje ich ok 300 dziennie) i poszukiwanie odpowiedzi są naturalnym sposobem uczenia się.

 

A jakimi metodami?

Ulubionymi przez Dzieci – badanie, obserwacja, eksperymentowanie, sprawdzanie, bycie małym ekspertem, to tylko niektóre z nich. Dzięki temu Dzieci angażują się całym sobą, z małych badaczy zamieniają się w wielkich odkrywców, a co najważniejsze – uczą się holistycznie. Nie tylko zdobywają wiedzę, ale też rozwijają się emocjonalnie, społecznie, uczą się kreatywnego rozwiązywania problemów.

 

Poza metodą projektu, korzystamy z wielu metod nauczania, nie zawężamy się do jednej. Wspaniale sprawdzają się: metoda dobrego startu, odimienna metoda nauki czytania, elementy metody Marii Montessori, metoda Weroniki Sherbourne, sensoplastyka, muzykoterapia czy wreszcie pedagogika zabawy. Wszystkie one wspierają Dzieci w rozwoju i zabawie.


W Kropce wszystkie zajęcia są w ramach czesnego, bez dodatkowych opłat. Dbamy o uniwersalne wartości humanistyczne, nie narzucając religii i światopoglądu.

 

 • Język angielski jest z nami codziennie, starannie wybieramy programy nauczania
  i dostarczamy je w przyjazny, twórczy sposób. Chcemy wzbudzić motywację do nauki języka, osłuchać Dzieci z językiem, uwrażliwić je na język obcy. Dzieci najłatwiej przyswajają sobie to, co osadzone w ich najbliższym doświadczeniu i dostępne w zabawie – a zatem dopasowujemy piosenki, wierszyki, słówka, zwroty, do tego co aktualnie je otacza i jest im bliskie.
 • Oferujemy rytmikę i różnorodne zajęcia umuzykalniające po to, by rozśpiewać 
  i roztańczyć Dzieci.
 • Terapię logopedyczna – bo dobrze jest pięknie mówić.
 • Na wf-ie z elementami integracji sensorycznej uczymy w zabawie prawidłowych nawyków, pasji do ruchu fizycznego. Wiemy, że wszystko jest z sobą połączone i że Dziecko najlepiej rozwija się w ruchu.
 • Nasz autorski program zajęć dodatkowych to pracownie tematyczne, w których oferujemy zajęcia, dzięki którym Dzieci rozwijają swoje pasje i zainteresowania, idealne do twórczej współpracy. Cudownie jest bawić się w dorosłych – w pracowni gospodarstwa domowego to jest naprawdę możliwe. Czy jajko może skakać? Jak stworzyć rakietę? Jak wybuchają wulkany? Nasze Kropki już wiedzą – sprawdzają to 
  w pracowni badawczej. Czy trzeba Dzieci uczyć kreatywności? Szalony pomysł, przecież są kreatywne. Za to można im stworzyć idealne warunki, by swoją kreatywność mogły wyrazić, robimy to 
  w naszej pracowni twórczości.

Kolorowanki