Punkt Przedszkolny Fikamy i GRAMY! (Poznań)

Punkt Przedszkolny Fikamy i GRAMY!
zobacz więcej (9)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Krośnieńska 9, Poznań
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • zajęcia teatralne

Opis obiektu

Wyobraź sobie miejsce, gdzie dźwięki muzyki mają niesamowitą moc. Muzyka na żywo otacza dzieci, a przestrzeń wypełnia się śpiewem, tańcem i spontanicznym śmiechem.

W przedszkolu Fikamy i Gramy doświadczenie i wiedza o procesach rozwojowych dzieci łączy się z innowacyjnymi metodami nauczania. Zindywidualizowane podejście do dzieci pozwala bacznie śledzić ich rozwój i wzmacniać kompetencje właściwe dla danego wieku. Dbamy o ścisłą współpracę naszego zespołu z rodzicami i wzajemnie uczymy się od siebie.

 

Galeria

Program nauczania

Cały nasz program oparty jest na zabawie. Bazując na jego trzech filarach, bawię się – tworzę – poznaję, wykorzystujemy naturalną ciekawość dzieci i chęć uczenia się poprzez śpiew, taniec, sztukę, opowiadanie bajek, eko edukację czy sensoplastykę. Bawiąc się uczymy się języka polskiego, angielskiego czy matematyki.

Stałym elementem naszej metodologii jest umuzykalnianie. U nas dzieci poznają muzykę zgodnie z teorią E.E. Gordona, co oznacza, że nauczyciele rozwijają ich zdolności melodyczne i rytmiczne, uczą audiacji, czyli myślenia muzycznego

Muzyka grana na żywo sprawia, że dzieci w swobodnej atmosferze poznają ją i dzięki niej rozwijają się w unikalny sposób. Muzyka wpływa na rozwój pamięci, umiejętności matematycznych i organizacyjnych a także językowych. Nasze wychowawczynie są również lektorkami języka angielskiego. Wykorzystując więc ten wyjątkowy moment w rozwoju dzieci, codziennie komunikujemy się obu językach – polskim i angielskim.

Naszym celem jest stworzenie środowiska sprzyjającego wczesnemu etapowi rozwoju, który leży u podstaw procesu uczenia się przez całe życie. Bo czasem ważniejsze jest jak się uczymy, niż czego się uczymy.  

Zabawa jest stanem umysłu, w którym równoważy się potencjał wyzwań i możliwości. To optymalny stan umysłu dla tworzenia i innowacji. A warunkami wejścia w taki stan są trzy proste zasady: wystarczająca pewność siebie by podejmować ryzyko, dużo czasu na pracę własną i dużo poczucia humoru.

W ten sposób wspieramy dzieci w byciu otwartym na uczenie się przez całe życie.

Kolorowanki