Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”

Pozwólmy odetchnąć (w)przyszłości! II edycja programu „Oddech Motyla”
Drukuj Skomentuj

20 września 2019 roku startuje II edycja programu edukacyjnego „Oddech Motyla”. Przy wsparciu nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim samych dzieci, zwracamy w nim uwagę na powietrze, jakim najmłodsi oddychają codziennie. Fundacja „Lubimy Działać” walczy ze smogiem inaczej niż wszyscy – koncentrując się na jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, gdzie przebywają najmłodsi. Udział w programie jest bezpłatny, a do rejestracji zapraszamy przedszkola z całej Polski!

Serwis Przedszkola.edu.pl sprawuje oficjalny patronat medialny nad tym projektem.

 

 

Program edukacyjny

 

Program „Oddech Motyla” wystartował 6 marca 2019. Podczas pierwszej edycji udało nam się zaangażować 8500 osób, 200 przedszkoli, 16 instytucji samorządowych oraz globalne marki. Program nasz realizujemy dla zarejestrowanych w nim żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych klas I-III. Rejestrację do kolejnej edycji programu rozpoczynamy 20 września 2019, w Dzień Przedszkolaka.

 

Dotychczas działalność fundacji patronatem objęli Marszałkowie województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, mazowieckiego. Patronują nam Prezydenci miast: Wrocławia, Krakowa, Łodzi, Poznania, Opola, Katowic. Mamy wsparcie Polskiego Towarzystwa Pneumonologii Dziecięcej oraz Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.

 

Jak działamy w programie:

 

  • Każdego roku organizujemy akcję „Oddech Motyla” we współpracy z zarejestrowanymi w programie placówkami.
  • Akcja „Oddech Motyla” odbywa się w mediach społecznościowych, gdzie zachęcamy do wyrażania swojej troski o czyste powietrze nie tylko najmłodszych, ale także ich rodziców.
  • Organizujemy ogólnopolski konkurs kreatywny oraz mini konkursy w social media Fundacji.
  • Organizujemy warsztaty edukacyjne dla dzieci i wspieramy rozwój pedagogów.
  • W placówkach edukacyjnych rozpowszechniamy materiały dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach, jego wpływu na zdrowie wraz z receptą na radzenie sobie z problemem.
  • Organizujemy akcje społeczne i happeningi w placówkach oraz przestrzeni miejskiej.

 

14 listopada 2019, w Dzień Czystego Powietrza odbędzie się Akcja #oddechmotyla w placówkach zarejestrowanych programie i w mediach społecznościowych. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem, jakim jest zła jakość powietrza, którym oddychają dzieci. Poprzez charakterystyczny gest – złożenie dłoni w sposób symbolizujący trzepot skrzydeł motyla i ruch płuc podczas oddychania – wraz z dziećmi, ich opiekunami oraz Ambasadorami Oddechu Motyla, okazujemy naszą miłość do czystego powietrza.

W Akcji może wziąć udział każdy, wystarczy zrobić sobie zdjęcie lub film, przedstawiający gest Oddechu Motyla, i umieścić je w swoich mediach społecznościowych używając #oddechmotyla i @lubimydzialac. Akcję będziemy powtarzać każdego roku, w ten sam dzień. Dlaczego motyl? Jest on symbolem transformacji, wolności i pozytywnych zmian. Naszym zadaniem jest zmiana ludzkiej świadomości, a poprzez to poprawa jakości powietrza, jakim oddychają dzieci.

 

 

O Fundacji


Fundacja „Lubimy Działać” powstała 3 lutego 2017 roku. Jesteśmy organizacją non-profit, która w swojej działalności łączy wątki społeczne, prozdrowotne i proekologiczne. Dbamy o czyste powietrze w placówkach, w których przebywają dzieci i przyczyniamy się nie tylko do poprawy stanu zdrowia najmłodszych, ale i komfortu procesu edukacji czy zabawy. Edukując zaś, zwiększamy świadomość problemów, a jednocześnie przekazujemy receptę jak zmieniać złej jakości powietrze na lepsze.

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

Pliki do pobrania

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi