Praca z grupą żłobkową

Ania,

Witam, założyłam klub dla dzieci w wieku 2-5 lat, który działa w godzinach 7:00-17:00. Większość maluchów to dzieci 2-letnie, więc pole działania jest nieco ograniczone. Co można robić z taką grupą żłobkową?

Kasia Skóra
specjalista

Niesamowite rzeczy można robić z dziećmi w wieku do lat 3! Dzieci uwielbiają wszelkie formy plastyczne - malowanie, rysowanie, naklejanie. Można to robić przy stoliku, dając każdemu kartkę, ale można też przenieść się na podłogę, czy taras i malowac na wielkim kartonie. Dzieci bardzo lubią odbijać swoje rączki, czy stopy pomalowane farbami. Można zbudować tor przeszkód (z kocy, poduszek, mat) dla samych dzieci albo dla samochodów. Można tańczyć, można spiewać, można się gimnastykować.

 

Dzieci uwiebiają zabawy z wodą - przelewanie, wylewanie, napełnianie butelki, ale też podlewanie kwiatków i ziół np. w ogródku warzywnym.

Dzieci uwiebiają biegać. Dzieci uwielbiają bańki mydlane - małe i duże.
Dzieci uwiebiają zabawy tematyczne - w teatrzyk, w gotowanie, ruch uliczny (np. na macie z drogą), w lekarza, w sklep, w pociąg.

 

Zapraszam do śledzenia na facebooku: https://web.facebook.com/klubmaluchatuptup/ Tam znajdzie Pani wiele pomysłów na to, jak zorganizować dzieciom dzień :)

 

Skomentuj

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!