Premiera spektaklu Królowa Śniegu w Teatrze Andersena w Lublinie

Premiera spektaklu Królowa Śniegu w Teatrze Andersena w Lublinie
galeria zdjęć (4) Drukuj Skomentuj

KRÓLOWA ŚNIEGU spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat, młodzieży i dorosłych.

Królowa Śniegu to opowieść o dziewczynce, która przemierzyła cały świat, aby ocalić swojego przyjaciela. Bohaterka pokonuje kolejne kręgi wtajemniczenia, aby na końcu odkryć, że przebyła drogę nie tylko do przodu, ale również w głąb siebie, że stała się dojrzałą kobietą. Przekonuje się, iż warunkiem wolności, jest wierność sobie oraz miłość.

 

Królowa Śniegu nie jest tylko opowieścią o dojrzewaniu. W losach Kaja ukazany zostaje mechanizm uwodzenia człowieka, olśniewania go, emocjonalnej manipulacji. Królowa ma władzę nad chłopcem opartą na rozbudzonej w nim fascynacji iluzoryczną doskonałością. Czy istnieje naprawdę? Zły troll z kolei, do którego odniesień można szukać również współcześnie, konstruuje krzywe zwierciadło, które zniekształca wszystko co jest ładne, a co brzydkie, zohydza jeszcze bardziej. Ch. Andersen pisał tę baśń w niespokojnych czasach, stąd zapewne tyle w niej niepewności i lęku przed złem, tak bardzo rezonujących w naszej trudnej i niepokojącej rzeczywistości.

 

W spektaklu Królowa Śniegu zapraszamy nie tylko do towarzyszenia Gerdzie w podróży z raju dzieciństwa w dorosłość, ale też wierzymy, że jej historia stanie się pretekstem do tego, żeby zajrzeć w głąb siebie.
       

MECENAS TEATRU


Lubelski Węgiel BOGDANKA S. A.
PARTNERZY Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Woda Mineralna Bystra, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka”, Cukiernia Williams, Piekarnia Cukiernia Marcin Orlikowski, Kwiaciarnia Grasz w Zielone?


PATRONI MEDIALNI Akademickie Radio Centrum, Dziennik Wschodni, TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Freee, przedszkola.edu.pl, lubelski.pl

Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS

Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie jest instytucją kultury Miasta Lublin, której Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym jest Krzysztof Rzączyński.

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!