Prezent urodzinowy dla 5-latka

Sylwia,

Pani Kasiu, niedługo wybieram się na 5-te urodziny mojego chrześniaka. Niestety nie bardzo wiem co mogłabym mu kupić. Kiedy go odwiedzam, zauważyłam, że jego rodzice pozwalają mu długo grać na konsoli, co myślę nie jest dla niego korzystne. Później maluch nie chce przestać i ma problemy ze zjedzeniem obiadu. Nie chcę kupować kolejnej gry. Mogłaby mi Pani coś doradzić?

Kasia Skóra
specjalista

Pani Sylwio, cieszę się, że zwraca Pani uwagę na to, by chrześniakowi podarować coś, co zainteresuje go, a nie będzie kolejną grą na konsoli, czy bajką na telefonie.

 

W dzisiejszym świecie trudno uchronić dzieci przed nowinkami technologicznymi, ale warto pamiętać, że są to urządzenia mocno uzależniające i chęć zakończenia gry, czy bajki niesie za sobą dużo agresji, czy złości u dziecka.

 

Fajnie zaproponować coś, co zafascynuje chłopca, pokaże mu inny sposób spędzania czasu i pochłonie go. Coś, co mogłabym zaproponować to pomoce Montessori. Na stronach internetowych można zamówić takie pomoce. Dla pięciolatka mogłyby być ciekawe puzzle botaniczne pokazujące budowę drzewa, czy kwiatu albo puzzle z budową zwierząt.

 

Podstawowym materiałem Montessori są Brązowe Schody i Różowa Wieża – jeśli ktoś w otoczeniu Państwa pokazałby chłopcu jak można pracować z tymi pomocami, to chłopiec miałby nieograniczone pole manewru do tworzenia. Myślę, że mapa świata, czy globus też mógłby być ciekawy. Proszę poprzeglądać sobie na stronach internetowych – jakby Pani miała jakieś pytania zapraszam do kontaktu ze mną, będę mogła coś podpowiedzieć.

 

Innym pomysłem jest też gra planszowa. Mogłaby zainteresować całą rodzinę i sprawić, żeby rodzice w taki sposób spędzali czas z synem. Mogę zaproponować Dixit (choć może być trudna), Dobble (bardzo polecam!), Jenga.

Skomentuj

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!