Prezenty dla rodziców od przedszkolaka. Proste pomysły na prace plastyczne

Prezenty dla rodziców od przedszkolaka. Proste pomysły na prace plastyczne
Drukuj Skomentuj

Z pewnością wielu przedszkolaków chciałoby sprawić rodzicom prezent świąteczny. Warto więc podpowiedzieć dziecku, że może wykonać go samodzielnie z rzeczy, które już mamy w domu. Podpowiadamy, jakie prace plastyczne nadają się na prezent dla rodziców, dziadków bądź innych bliskich.

Prezenty dla bliskich od przedszkolaka


Drobnostka dla bliskich od dziecka to doskonały pomysł – nie tylko na Święta Bożego Narodzenia. Warto zachęcić dzieci dzieci do ozdabiania kartek świątecznych własnymi rysunkami i naklejkami lub do wykonania ich całkowicie samodzielnie. Może to być przedstawienie choinki, renifera, Mikołaja lub po prostu zimowego krajobrazu. Z pewnością bliscy ucieszą się z takiej kartki.

 

Sprawdź także: Zdrowe przekąski na świąteczne przyjęcie w przedszkolu


Personalizowane kubki, na których przedszkolak może sam malować, to doskonały pomysł dla miłośników kawy i herbaty. Są stosunkowo niedrogie, a na pewno wywołają uśmiech na twarzy rodziców czy dziadków.


Rodzinne drzewko to doskonały prezent dla dziadków. Na dużym kartonie lub płótnie namalucie kontury drzewa. Następnie dodajcie odciski  dłoni z wypisanym obok imieniem. To piękny sposób na stworzenie "drzewa rodzinnego", które będzie ozdobą na lata.

 

Czytaj również: Najlepsze zabawy na deszczowe dni. Zapomnij o nudzie w domu


Samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe to kolejny świetny sposób na upominek dla rodziny. Dzieci mogą wycinać różne kształty, malować je i dodawać brokat. Pomysłów na ozdobienie jest naprawdę wiele. Po przewleczeniu cienkiej wstążki, ozdoby będą gotowe do zawieszenia na choince.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!