Program „laptop dla ucznia” - jak go dostać? Wszystko w rękach rodziców

Program „laptop dla ucznia” - jak go dostać? Wszystko w rękach rodziców
Drukuj Skomentuj

Program „laptop dla ucznia” – w ramach tego programu dzieci mogą otrzymać komputer od rządu. Rodzice muszą jednak dopełnić w tym celu pewnych formalności. Co muszą zrobić, by ich dziecko otrzymało komputer? Odpowiadamy.

Kto może otrzymać laptopa od rządu?


Rządowy program "laptop dla ucznia" obowiązuje od początku roku szkolnego 2023/2024. W ramach tego programu uczniowie klas IV mogą otrzymać bezpłatny komputer. Rodzice muszą jednak wcześniej złożyć odpowiedni wniosek.

 

Sprawdź także: Czy religia w przedszkolu jest obowiązkowa? Oto odpowiedź


Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że sprzęt jest wydawany rodzicom (opiekunom prawnym) dziecka, którzy decydują, czy chcą otrzymać urządzenia na drodze przejęcia na własność, czy będzie przekazany w formie użyczenia. Przyjęcie laptopa nie jest też obowiązkowe. Ci, którzy wyrażają chęć odebrania laptopa, muszą złożyć odpowiedni wniosek. Są jednak pewne zasady. Przez pięć lat od otrzymania urządzenia nie wolno go sprzedać, oddać w zastaw, komukolwiek użyczać, ani zrobić czegokolwiek innego, związanego z rozporządzaniem urządzeniem pod groźną odpowiedzialności karnej.

 

Sprawdź również: Dodatek 1100 zł może trafić do studentów i młodzieży - warunki

 

Program "laptop dla ucznia" – jak go dostać?


Aby uczeń IV klasy mógł otrzymać laptop, jego rodzice bądź opiekunowie prawni  muszą w sekretariacie szkoły podpisać umowę przekazania na własność bądź użyczenia urządzenia. Potrzebne jest też   sporządzenie protokołu przekazania sprzętu uczniowi przez placówkę oraz podpisanie przez rodziców (opiekunów prawnych) dziecka oświadczenia, że nie otrzymało ono sprzętu z innej placówki. Wszystkie potrzebne dokumenty można pobrać i wydrukować ze strony www laptopdlaucznia.gov.pl, jeśli wzorów druków nie ma w sekretariacie szkoły.

 

Źródło: Gazeta.pl, gov.pl.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!