Programowanie, robotyka i nowe technologie pod choinkę?

Programowanie, robotyka i nowe technologie pod choinkę?
Drukuj Skomentuj

Szkoła 3.0 rusza ze świąteczną kampanią, promującą naukę programowania, robotyki i nowych technologii dla dzieci z domów dziecka. W przygotowanym przez siebie spocie, przedstawia pomysły dzieci na najlepszy prezent pod choinkę. Jak się okazuje, nie wszystkie dzieci marzą o zabawkach. Nawet najmłodsi chcieliby spróbować zbudować robota z klocków lego lub nauczyć się tworzenia prostych gier.

Przedszkola.edu.pl wspiera kampanię Szkoły 3.0

 

 

 

Dzieci z domów dziecka, z patologicznych i ubogich środowisk często nie mają dostępu do nowych technologii i komputerów. Przez to zmagają się z narastającym wykluczeniem cyfrowym, co utrudnia im start w dorosłość i znalezienie dobrze płatnej pracy. Według raportu NIK ponad 80% wychowanków domów dziecka nie potrafi się usamodzielnić w chwili ukończenia 18. roku życia i często wraca do patologicznych środowisk.

Dla najmłodszych, zajęcia z programowania i robotyki są często tylko zabawą, która w przyszłości umożliwi im także lepsze i szybsze zrozumienie świata nowych technologii, które otaczają nas z każdej strony.

Badania pokazują także, że branża IT cierpi na brak wykwalifikowanej kadry. Według raportu Sedlak&Sedlak 2016 w Polsce brakuje 50 000 specjalistów IT. Ponadto pracodawcy chcą przyciągnąć atrakcyjnymi ofertami pracy. Pracuj.pl w raporcie z 2016 roku wskazuje 4000zł brutto jako średnie wynagrodzenie w branży. Na niektórych stanowiskach zarobki sięgają 10 000 - 17 000 zł brutto, jak na przykład Java Developer (raport Hays 2017). Nastolatki z domów dziecka, posiadając choćby najprostsze umiejętności programowania, bez problemu znajdują pracę na stanowiska juniorskich i mogą postawić pierwszy krok w kierunku szybkiego usamodzielnienia się i wyjścia z patologicznego środowiska.

Fundacja Sarigato, w ramach projektu Szkoła 3.0, wychodzi naprzeciw tym problemom. Pokazuje nowe technologie, umożliwia ich poznawanie i motywuje do nauki. W tym roku pomaga już ponad 130 dzieciom i szuka sponsorów kolejnych zajęć. Można finansować pojedyncze zajęcia lub całoroczną naukę dla grupy. Wejdź na stronę www.szkola30.pl i podaruj dzieciom możliwość kontynuowania nauki.

 

 

 

Dodatkowych informacji udzieli:
Anna Szczykutowicz - Koordynator Szkoły 3.0
+48 692 478 802
anna.szczykutowicz@sarigato.org

 

 

 

Źródło: materiały promocyjne

Filmy

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi