Projekt Tuwimki - piosenki dla dzieci do słów Juliana Tuwima

Projekt Tuwimki - piosenki dla dzieci do słów Juliana Tuwima
Drukuj Skomentuj

Ponadczasowe wiersze dla dzieci Juliana Tuwima doczekały się doskonałej oprawy! Teraz rozbrzmiewają pięknymi melodiami i znakomitymi aranżacjami w wykonaniu wspaniałych Tuwimków. Na takie płyty czekają zarówno rodzice, jak i dzieci.

Tuwimki to dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat. Mimo młodego wieku ich umiejętności wokalno-aktorskie są niesamowite, dlatego nagranej przez nich płyty z bajkopiosenkami do słów Juliana Tuwima nie można nie polubić. Prezentowane tam utwory są odpowiednio zaakcentowane i pięknie zaśpiewane - tak powinna brzmieć każda dziecięca piosenka. Właśnie z tego powodu płyta Tuwimków musi się znaleźć w każdej rodzinnej płytotece. Trzeba zaznaczyć, że została ona lub zostanie zgłoszona do wielu konkursów na najlepszy produkt dziecięcy.

Serwis Przedszkola.edu.pl obejmuje oficjalny patronat medialny nad płytą Tuwimków.

Na płycie usłyszymy tylko prawdziwe instrumenty, m.in. obój, klarnet, fagot, flet, marimbę oraz wibrafon.

Projekt Tuwimki to jednak nie tylko ta płyta. To także koncerty, pierwszy zostanie zagrany w renomowanym warszawskim teatrze, spektakle i spotkania. W planach jest wydanie kolejnych płyt Tuwimków, wydawnictw książkowych oraz nutowych a także filmowych bajkopiosenek.

Warto zaznaczyć, że uchwałą Sejmu RP rok 2013 będzie Rokiem Juliana Tuwima. Na wielu organizowanych imprezach i eventach związanych z obchodami pojawią się więc również Tuwimki.

Więcej o projekcie oraz o Tuwimkach na stronie www.tuwimki.pl

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi