Proste kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi

Proste kartki świąteczne do zrobienia z dziećmi
Drukuj Skomentuj

Szukasz pomysłów na to, jak zrobić z dziećmi karki świąteczne? Wybieraj proste kształty, z którymi poradzą sobie nawet maluchy! Wycięte z wzorzystego papieru, w połączeniu z różnymi ozdobami, będą wyglądały bardzo efektownie.

Co przygotować?

 

Podstawą sa oczywiście nożyczki, klej (najlepiej na bazie wikolu), ołówek, kolorowe kartki. Przydadzą Ci się też wstążki, cekiny, drobne koraliki, guziki.

 

Przygotuj kartki w różne wzory. Nawet wycięte z nich bardzo proste kształty będą wyglądały efektownie. Możesz kupić gotowe kartki w sklepie plastycznym albo obkleić blok techniczny papierem do pakowania ze świątecznym wzorem.

 

Niektóre kartki i papiery mają tak piękne wzory, że wystarczy dokleić kilka elementów - i kartka świąteczna gotowa!

 

 

Pomysły na proste kartki świąteczne

 

1. Kartki z choinkami

 

Choinki można przygotować na różne sposoby. Jednym z najprostszych jest wycięcie pasków, z których każdy jest nieco krótszy od poprzedniego, a także jednego trójkącika. Na dole wystarczy przykleić prostokąt (jako pień choinki), a na paskach umieścić np. guziki albo kółeczka wycięte z papieru.

 

Inną opcją jest też przygotowanie choinek z trójkątów wyciętych z dwóch różnych papierów. Choinki trzeba podzielić na trzy części i zamienić środkowe fragmenty.

 

 

2. Kartki z bombkami

 

Wytnij dwa koła z kartek o różnym wzorze, zegnij na pół. Sklej tyły połówek. Pozostałe części kół przyklej na kartkę bazową. Trójwymiarowe bombki dzieci mogą ozdobić dodatkowo cekinami albo np. drobnymi kółeczkami, które pozostają z dziurkowania kolorowych kartek.

 

 

 

 

3. Kartki z prezentami

 

Z kolorowych papierów wytnij prostokąty i kwadraty, przyklej je na kartkę bazową. Prezenty ozdób też wstążkami.

 

Jeśli chcesz uzyskać efekt trójwymiarowych prezentów (widzianych "od góry"), pomiędzy wycięte prostokąty wklej piankę albo np. filcowe podkładki pod meble.

 

Poszukujesz inspiracji na zrobienie z dziećmi ozdób świątecznych? Przeczytaj: Ozdoby świąteczne do przygotowania z przedszkolakiem

 

 

 

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi