Przedszkola coraz droższe. Ceny w Lublinie zwalają z nóg

Przedszkola coraz droższe. Ceny w Lublinie zwalają z nóg
Drukuj Skomentuj

Od 1 września przedszkola będą coraz droższe w wielu miastach. Lublin opublikowało już stawki, które rodzice będą musieli zapłacić za pobyt dziecka w placówkach. Ile kosztuje przedszkole w Lublinie? Sprawdźmy.

Ile kosztuje przedszkole w Lublinie? Podwyżki od września


Od 1 września rodzice z Lublina zapłacą więcej za pobyt dziecka w przedszkolu. Jak podaje portal spottedlublin.pl, rodzice będą musieli zapłacić wyższą opłatę za każdą godzinę poza ustawowymi pięcioma godzinami bezpłatnego pobytu w przedszkolu swojego dziecka.

 

Sprawdź również: Przedszkole integracyjne - czy warto wybrać tę placówkę?


Obwieszczenie ministra edukacji i nauki z marca określa, że maksymalnie opłata za nadprogramowe godziny dziecka w przedszkolu może wynosić 1,30 zł. Do tej pory za dodatkowe godziny pobytu w przedszkolu rodzice dzieci płacili 1,14 zł. Od 1 września 2023 r. będzie to maksymalna opłata, czyli 1,30 zł.

 

Czytaj także: Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Tegoroczne wakacje będą dłuższe

 

Dodatkowe godziny w przedszkolu – kto nie musi płacić?


Za dodatkowe godziny dziecka w przedszkolu (powyżej 5) nie muszą płacić rodzice dzieci z orzeczeniem o konieczności kształcenia specjalnego lub mających opinię o wczesnym wspomaganiu. Nie muszą płacić też ci, którzy zmieszczą się w limicie 5 godzin dziennie.

 

 

Źródło: spottedlublin.pl

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!