Przedszkola w Lublinie strajkują!

Przedszkola w Lublinie strajkują!
Drukuj Skomentuj

Od wczoraj przedszkola i punkty przedszkolne strajkują! Prawie 3 tysiące placówek opiekujących się maluchami w Polsce domaga się, aby nie wysyłać dzieci 6-letnich do szkół.

Do postulatów dołączyły się także lubelskie placówki. W dniach 23 - 25 kwietnia 2013 r. trwać będzie strajk ostrzegawczy. W tym czasie budynki wszystkich placówek opiekujących się małymi dziećmi, które dołączyły do strajku, będą oflagowane. Na ścianach oraz oknach budynków zostaną zawieszone postulaty. Protest wspierać będzie kilkadziesiąt lubelskich prywatnych przedszkoli.

Właściciele przedszkoli i placówek opiekujących się maluchami są oburzeni dotychczasową ustawą o oświacie i żądają natychmiastowych zmian. Zdaniem dyrektorów przedszkoli, szkoły w Polsce są źle przygotowane na przyjęcie dzieci 6-letnich. Poza tym sześciolatki nie są przygotowane do podjęcia nauki zarówno z racji czynników emocjonalnych, jak i społecznych. Placówki domagają się także dotacji na działalność dla publicznych oraz prywatnych przedszkoli.

Strajk ma także na celu, aby przedszkola nie zamykały drzwi przed dwulatkami. Żłobki w Lublinie są przepełnione i bardzo trudno zapisać tam dziecko. Dlatego też, gdyby przedszkola przyjmowały najmłodsze maluchy, problem rozwiązałby się sam.

Zobacz więcej: www.kurierlubelski.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi