Przedszkole integracyjne - czy warto wybrać tę placówkę?

Przedszkole integracyjne - czy warto wybrać tę placówkę?
Drukuj Skomentuj

Przedszkole integracyjne to placówka, do której uczęszczają zarówno dzieci zdrowe, jak i te, które mają trudności rozwojowe. Jest świetnym rozwiązaniem zarówno dla jednych, jak i dla drugich. Czy rzeczywiście jednak warto wybrać tę placówkę? Odpowiadamy.

Przedszkole integracyjne – co warto wiedzieć?


Przedszkole integracyjne to placówki, do których uczęszczają dzieci zdrowe, jak i te z trudnościami rozwojowymi. Grupy w takim przedszkolu są mniejsze i zazwyczaj liczą maksymalnie 15 dzieci. Rekrutacja i opłaty do takiego przedszkola zazwyczaj nie różnią się od zwyczajnych przedszkoli publicznych. Czy warto wybrać tego typu przedszkole? Przede wszystkim jest to doskonały wybór, jeśli chcemy nauczyć nasze dzieci szacunku, tolerancji i empatii. Dzieci, które mają trudności, również docenią obecność innych dzieci. Łatwiej będzie im nawiązywać kontakty i odnaleźć się w grupie rówieśników.

 

Sprawdź również: Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2023? Tegoroczne wakacje będą dłuższe

 

Przedszkole integracyjne – program


Przedszkola integracyjne realizują program edukacyjny zgodny z podstawą programową ustaloną przez MEiN, więc nie należy obawiać się, że nasze dziecko nie zostanie dobrze przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole. Podopieczni takiej placówki bardzo często mogą skorzystać z dodatkowych zajęć i pomocy specjalistów, co może nie mieć miejsca w zwyczajnej placówce publicznej. Ponadto na mniejszą grupę przysługuje większa liczba nauczycieli.


Tego typu placówki bardzo często są w dużych miastach, jednak i w mniejszych miejscowościach coraz częściej pojawiają się tego typu placówki.

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!