Przygotowania do Wielkanocy - jak zaangażować dziecko?

Przygotowania do Wielkanocy - jak zaangażować dziecko?
Drukuj Skomentuj

Wielkanoc 2023 zbliża się wielkimi krokami. Nasze spiżarnie powoli się uzupełniają, szukamy idealnych przepisów i zaczynamy świąteczne porządki. Warto zaangażować w to dziecko. Nam przyda się każda pomoc, a dla malucha będzie to prawdziwa frajda.

Przygotowania do Wielkanocy – jak zaangażować dziecko?

 

Dziecko może pomagać w wielu różnorodnych zajęciach, które należy wykonać w okresie poprzedzającym Wielkanoc. Możesz się zdziwić, na jak wielu płaszczyznach będzie sobie świetnie radzić.Przede wszystkim warto zaangażować dziecko do pomocy w kuchni. Pomoc w przygotowywaniu tradycyjnych potraw okazać się może nieoceniona. Dzieci szczególnie lubią brać udział w pieczeniu ciast. W końcu każdego ciągnie do łakoci. Przed przygotowaniami w kuchni warto jednak wybrać się na wspólne zakupy. Będzie to również doskonała okazja do nauki podstawowych życiowych czynności.

 

Sprawdź także: Przepis na mazurek wielkanocny. Idealny deser świąteczny dla dzieci


Dzieci chętnie biorą udział w przygotowywaniu ozdób świątecznych. Papierowe ozdoby czy malowanie pisanek powinny być nieodłącznym elementem nadchodzących świąt. To ogromna frajda dla dzieci i doskonała zabawa.

 

Czytaj również: Jak zrobić z dzieckiem palmę wielkanocną? Najprostsze pomysły


Warto również zaangażować dziecko w dekorowanie koszyczka, przygotowywanie święconki i pójście razem do kościoła na święcenie jajek. To duża atrakcja, w którą dziecko na pewno chętnie się włączy. W końcu kto nie chciałby pochwalić się samodzielnie udekorowanym koszykiem?


Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!