Przedszkole Integracyjne EDU terapeutica (Puławy)

Przedszkole Integracyjne EDU terapeutica
Adres:
Wróblewskiego 25, Puławy
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • warsztaty dla dzieci
  • warsztaty dla rodziców

Opis obiektu

Witamy w Przedszkolu EDU terapeutica!

Jesteśmy niepublicznym i nowoczesnym przedszkolem, którego oferta skierowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat. Dobro dziecka i zadowolenie rodziców są dla nas najważniejsze, dlatego dokładamy wszelkich starań, by urozmaicić każdy dzień dziecku, poprzez organizację licznych zajęć edukacyjnych, jak i zabaw. U nas Twoje dziecko bardzo miło spędzi czas, ucząc się poprzez rozwój i zabawę. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji Puław, przy ul. Wróblewskiego 25. Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra zapewni Państwa dzieciom spokój, zabawę i bezpieczeństwo.  Niepubliczne Przedszkole Integracyjne EDU terapeutica jest miejscem, w którym zaspokajamy potrzeby rozwojowe i terapeutyczne dzieci, przekazujemy system wartości, rozwijamy zdolności, umiejętności poznawcze, społeczne i ruchowe. Dzieci objęte są troskliwą i serdeczną opieką, panuje tu miła i domowa atmosfera. Nasza placówka realizuje PROGRAM...

Galeria

Program nauczania

Program terapeutyczno-przedszkolny EDU terapeutica przeznaczony jest dla dzieci w normie rozwojowej jak również dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, nieadekwatnym rozwojem psychoruchowym, z opóźnionym rozwojem mowy a także częstymi obecnie zaburzeniami integracji sensorycznej, w wieku od 2,5 do 8 lat, które wymagają bardzo zróżnicowanych oddziaływań. Poza zajęciami indywidualnymi dzieci uczestniczą w zajęciach z komunikacji i umiejętności społecznych, budowania relacji rówieśniczych w grupie i rozwoju umiejętności przedszkolnych oraz w treningu zabawy i samodzielności.


Program obejmuje:


- wywiad wstępny z rodzicami

- wsparcie i opiekę nauczyciela prowadzącego dziecko

- zajęcia edukacyjno-terapeutyczne w wymiarze 25 godzin tygodniowo, w tym:

- zajęć indywidualnych (terapia logopedyczna, integracja sensoryczna, terapia pedagogiczna

- wspomaganie rozwoju, kształtowanie gotowości szkolnej)

- treningi koncentracji i uwagi słuchowej metodą Tomatisa

- zajęcia w grupie budowania relacji rówieśniczych i rozwoju umiejętności przedszkolnych (trening komunikacji i umiejętności społecznych, logorytmika, zajęcia ogólnorozwojowe z elementami integracji sensorycznej, arteterapia, oraz techniki relaksacyjne i program świadomości ciała metodą Knillów, techniki parateatralne, bajkoterapię, zabawy rozwijające ekspresję słowną, plastyczną oraz edukację multimedialną!)

- praca nad samodzielnością i samoobsługą

- kierowana i swobodna zabawa z rówieśnikami

- badanie poziomu funkcjonowania i postępów dziecka narzędziami pedagogicznymi i logopedycznymi

- regularne szkolenie i monitorowanie pracy całego zespołu współpracującego z dzieckiem przez dyrektora placówki

- konsultacje dla rodziców i osób współpracujących z dzieckiem

 


Ważnym aspektem edukacji i terapii dziecka jest współpraca z jego rodziną. Każdego dnia rodzice mogą spotkać się i porozmawiać z nauczycielem prowadzącym oraz współpracującymi z dzieckiem podczas zajęć indywidualnych i grupowych. Podczas takiego spotkania rodzice mogą dowiedzieć się jak dziecko funkcjonowało podczas zajęć, a także wymienić się obserwacjami i uwagami. Dodatkowo, raz w miesiącu, odbywają się spotkania konsultacyjne, poświęcone omówieniu przebiegu terapii oraz postępów dziecka. Nauczyciel prowadzący i rodzice dziecka wspólnie ustalają kolejne etapy i cele terapii oraz omawiają indywidualny program terapeutyczny na najbliższy czas.

Kolorowanki