Miejskie Przedszkole Nr 15 w Puławach (Puławy)

Miejskie Przedszkole Nr 15 w Puławach

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • rytmika
  • taniec nowoczesny
  • zajęcia teatralne
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • warsztaty dla rodziców
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Witamy w Miejskim Przedszkolu Nr 15 w Puławach!

Jesteśmy publicznym przedszkolem z bogatą historią, którego oferta skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Dobro dziecka i zadowolenie rodziców są dla nas najważniejsze, dlatego dokładamy wszelkich starań, by urozmaicić każdy dzień dziecku, poprzez organizację licznych zajęć edukacyjnych, jak i zabaw. U nas Twoje dziecko bardzo miło spędzi czas, ucząc się poprzez rozwój i zabawę. Znajdujemy się w dogodnej lokalizacji Puław, przy ul.Leśnej 14. Nasze przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.00-16.00. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra zapewni Państwa dzieciom spokój, zabawę i bezpieczeństwo.    Miejskie Przedszkole Nr 15 w Puławach mieści się w dużym, przestronnym, parterowym budynku na jednym z puławskich osiedli – osiedle Leśna, gdzie schowani od zgiełku, szumu miasta tworzymy drugi rodzinny dom dla naszych dzieci i ich rodziców. Teren ten jest w całości ogrodzony. Nasze podwórko przedszkolne jest w pełni bezpieczne, wszystkie konstrukcje są...

Galeria

Program nauczania

Nasza oferta obejmuje program nauczania dostosowany do poszczególnych grup:

 

1) "Nasze Przedszkole" - program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci red. M.  Kwaśniewska,  W. Żaba-Żabińska  MAC  Edukacja. Jego  koncepcja dostosowana jest do założeń Podstawy programowej wychowania przedszkolnego z dnia 23 grudnia 2008 roku oraz odpowiada zaleceniom zawartym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 czerwca 2009 roku w sprawie dopuszczenia do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego. Celem programu jest rozwijanie  aktywności  społecznej, językowej, poznawczej, artystycznej, ruchowej oraz zdrowotnej dzieci.

2) "Kalendarz Przedszkolaka" - program wychowania przedszkolnego. Elżbieta Tokarska i Jolanta Kopała. Wydawnictwo Szkolne PWN. Program jest zgodny z nową Podstawą programową wychowania Przedszkolnego. Program akcentuje wspieranie rozwoju dziecka, umożliwiając zaspokajanie aktualnych jego potrzeb, dostosowując zadania do rozpoznanego poziomu rozwojowego.

3) "Razem w przedszkolu" - program wychowania przedszkolnego. Jolanta Andrzejewska, Jolanta Wierucka. WSiP. Program dostosowano do najnowszej podstawy programowej. W złożeniach programu zadaniem nauczyciela jest włączenie dziecka w dorobek kulturowy, towarzyszenie mu w rozwoju, budzenie zainteresowań, współtworzenie wiedzy o świecie i samym sobie, aktywna współpraca ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym.

4) Program zajęć adaptacyjnych - celem którego jest ułatwienie maluchowi bezstresowego wkroczenia w świat grupy przedszkolnej.

 

Organizujemy również liczne zajęcia dodatkowe:

- rytmika;

- język angielski;

- zajęcia taneczne;

- logopeda i psycholog;

Kolorowanki