Rekrutacja 2022/2023 - co zrobić, by zapisać dziecko do przedszkola?

Rekrutacja 2022/2023 - co zrobić, by zapisać dziecko do przedszkola?
Drukuj Skomentuj

Wielu rodziców zastanawia się, jakie dokumenty złożyć, by móc zapisać swoje dziecko do przedszkola. Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje, które będą pomocne podczas rekrutacji 2022/2023 do przedszkoli.

Rekrutacja do przedszkoli 2022/2023 – co trzeba przygotować?


Rodzice, którzy chcą złożyć wniosek o przyjęcie ich dziecka do przedszkola muszą przygotować:

 

  • wniosek o przyjęcie do przedszkola – jeśli składają wniosek bezpośrednio w przedszkolu, a nie przez internet. Jest od dostępny w przedszkolu oraz urzędzie miasta lub gminy,
  • jeśli składasz wniosek przez internet, urząd może cię poprosić o dostarczenie dokumentów. Postępuj wtedy zgodnie ze wskazówkami, które dostaniesz na platformie rekrutacyjnej.

 

 

Rekrutacja do przedszkola 2022/2023 – co trzeba wiedzieć?


Najpierw należy wybrać przedszkole publiczne, do którego chcesz zapisać dziecko. Następnie warto skontaktować się z wybranym przedszkolem i dowiedzieć się, kiedy i jak prowadzona jest rekrutacja.


Jeśli przedszkole nie prowadzi rekrutacji przez internet:

 

  • odwiedź wybrane przedszkole,
  • weź wniosek o przyjęcie do przedszkola,
  • wypełnij wniosek,
  • złóż gotowy wniosek w tym przedszkolu,


Jeśli przedszkole prowadzi rekrutację przez internet:

 

  • wejdź na stronę internetową urzędu miasta lub gminy,
  • zarejestruj się na platformie rekrutacyjnej,
  • wypełnij formularz i wskaż przedszkola, do których chcesz zapisać twoje dziecko. Wyświetlą Ci się wszystkie przedszkola, które biorą udział w rekrutacji elektronicznej w twojej gminie lub w twoim mieście. Możesz wybrać maksymalnie trzy przedszkola. Pamiętaj, żeby zaznaczyć je w odpowiedniej kolejności: jako pierwsze wskaż to, na którym najbardziej ci zależy. Jeśli twoje dziecko nie dostanie się do pierwszego z nich, to możliwe, że dostanie się do drugiego lub trzeciego.
  • kliknij przycisk, który potwierdzi zakończenie rejestracji. Urząd może cię poprosić o wydrukowanie dokumentów. Zanieś je wtedy do przedszkola.


Teraz pozostaje ci czekać na ogłoszenie listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych dzieci. Gdy dziecko zostanie zakwalifikowane do przedszkola – potwierdź swoje zgłoszenie i przynieś dodatkowe dokumenty (jeśli są potrzebne). Szczegóły znajdziesz w sekcji Dokumenty dodatkowe. Następnym krokiem jest ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci.  Jeśli twoje dziecko zostało przyjęte, podpisz umowę z przedszkolem.

 

Co zrobić, gdy dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola?


Jeśli twoje dziecko nie zostało przyjęte, możesz się odwołać od decyzji komisji rekrutacyjnej (patrz niżej) albo możesz zgłosić się do urzędu gminy (miasta) i poprosić o wskazanie przedszkola dla twojego dziecka.Źródło: gov.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!