Rekrutacja do przedszkola 2023/2024. Jak wygląda rekrutacja uzupełniająca?

Rekrutacja do przedszkola 2023/2024. Jak wygląda rekrutacja uzupełniająca?
Drukuj Skomentuj

Rekrutacja do przedszkola 2023/2024 w niektórych miastach w Polsce już się rozpoczęła. Nie wszystkie dzieci jednak dostaną się w pierwszym naborze do wybranej placówki. Co zrobić, jeśli dziecko nie dostanie się do przedszkola. Jak wygląda rekrutacja uzupełniająca? Podpowiadamy.

Jak wygląda rekrutacja uzupełniająca do przedszkola 2023/2024?


Rekrutacja uzupełniająca do przedszkola to szansa dla tych dzieci, które nie dostały się do żadnej placówki w pierwszym naborze. Nie warto panikować, ponieważ gmina ma obowiązek znalezienia miejsca w przedszkolu dla wszystkich 6-latków oraz dla wszystkich maluszków w wieku od 3 do 5 lat, których rodzice chcą, by ich dziecko uczęszczało do placówki.

 

Sprawdź również: Rekrutacja do przedszkola 2023/2024 [TERMINY]


W niektórych placówkach rekrutacja uzupełniająca nie jest przeprowadzana. Jeśli jednak przedszkole zdecyduje się na kolejny nabór, zapewne będzie on wyglądał tak jak podczas pierwszej rekrutacji – przez internet lub w placówce.

 

Dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola – co robić?


Jeśli twoje dziecko nie dostało się do żadnego przedszkola, możesz również odwołać się od negatywnej decyzji. Na stronie rządowej czytamy, że wniosek do komisji rekrutacyjnej z prośbą o uzasadnienie nieprzyjęcia dziecka powinien wpłynąć najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

 

Czytaj również: Rekrutacja do przedszkola 2023/2024. Do ilu przedszkoli można złożyć wniosek?


Następnie mamy 7 dni od otrzymania pisma z uzasadnieniem z komisji na przedłożenie  odwołania u dyrektora przedszkola. Jeśli dyrektor i tak odmówi przyjęcia dziecka, można złożyć skargę do sądu administracyjnego.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Źródło: gov.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!