Rekrutacja do przedszkoli na rok 2021/2022 Poznań

Rekrutacja do przedszkoli na rok 2021/2022 Poznań
Drukuj Skomentuj

Rodzice, którzy planują wysłać swoje pociechy do przedszkola, powinni poznać zasady rekrutacji do przedszkoli na rok 2021/2022. Bardzo ważne jest pilnowanie terminów składania potrzebnych do rekrutacji do przedszkoli dokumentów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do przedszkoli w Poznaniu.

 

 

Rekrutacja do przedszkola 2021/2022 w Poznaniu


Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbywa się w terminie 16-30 marca.  Procedura ta, w postępowaniu uzupełniającym, zaplanowana jest na 18-22 czerwca.


Opublikowanie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zaplanowano na 16 kwietnia. W postępowaniu uzupełniającym opublikowanie list zaplanowane jest na 25 czerwca.

 

Rodzic musi potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia w dniach 16-21 kwietnia. W postępowaniu uzupełniającym należy zrobić to w dniach 25-29 czerwca.

 

Czytaj także: 7 najczęstszych błędów w rozwijaniu inteligencji u dziecka


Komisja rekrutacyjna poda listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych 26 kwietnia. Ogłoszenie wyników późniejszej rekrutacji przypada na 30 czerwca.

 

Odrzucenie wniosku do przedszkola – co robić?


Procedura odwoławcza dla rodziców, których dzieci nie zostały zakwalifikowane do przedszkola przypada na 26 kwietnia -19 maja.

 

Czytaj również: Porady nauczycieli dla rodziców w sprawie lekcji online

 

Przygotowanie skierowań dla kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani do żadnej placówki w postępowaniu rekrutacyjnym przypada na 20 maja-16 czerwca.
 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!