Rekrutacja do przedszkoli na rok 2021/2022 Wrocław

Rekrutacja do przedszkoli na rok 2021/2022 Wrocław
Drukuj Skomentuj

Rodzice, którzy planują wysłać swoje pociechy do przedszkola, powinni poznać zasady rekrutacji do przedszkoli na rok 2021/2022. Równie ważne jest pilnowanie terminów składania potrzebnych do rekrutacji dokumentów. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do przedszkoli we Wrocławiu.

 

Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli Wrocław


Elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych we Wrocławiu startuje już 24 marca. Rodzice mogą zgłosić kandydaturę swojego dziecka, podpisując wniosek za pomocą profilu zaufanego. To doskonała opcja, która jest niezwykle bezpieczna, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu!  

 

Czytaj także: Wiosenne kolorowanki


Proces rekrutacji do przedszkoli we Wrocławiu w odbywać się będzie poprzez stronę internetową rekrutacje.edu.wroclaw.pl.


Elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli będzie dostępny od 24 marca 2021 r. od godziny 12.00.


Liczba miejsc dostępnych w poszczególnych placówkach oświatowych, które biorą udział w rekrutacji na rok 2021/22 we Wrocławiu, jest do wglądu rodziców już od 15 marca.

 

Sprawdź również: Jak zrobić zająca wielkanocnego?


Miasto Wrocław poinformowało, że na rok szkolny 2021/2022, zgodnie z potrzebami mieszkańców, powstało 1830 nowych miejsc w przedszkolach publicznych. Na 2021 r. planowane jest utworzenie kolejnych ponad tysiąc.


Rodzice od 24 do 31 marca powinni złożyć w systemie elektronicznej rekrutacji wniosek, podpisany elektronicznie (za pomocą profilu zaufanego) lub wydrukowany i dostarczony z załącznikami do placówki I wyboru.

 

Czytaj także: Najważniejsze witaminy wspierające rozwój dziecka


Rodzice muszą wybrać trzy przedszkola. Należy wypełnić  listę placówek według swoich preferencji, zaczynając od tej, której wybór jest dla niego najważniejszy, tj. od placówki I wyboru. Jeśli kandydatowi zabraknie punktów, ma jeszcze szansę dostać się do placówki II i III wyboru.Rekrutacja do przedszkoli Wrocław – informacje


Pytania w sprawie rekrutacji można kierować bezpośrednio do:

 

  • Placówek w godzinach ich pracy (8:00-15:00)
  • TCOM (Telefonicznego Centrum Obsługi Mieszkańca) - (71) 777 77 77 - w godzinach 8.00-15.45

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!