Rodzinny Bal Purimowy

Rodzinny Bal Purimowy
Skomentuj

Kim była Królowa Estera i co się miało miejsce na dworze u króla Ahaszwerosza? Jesteście ciekawi?  7 marca włączycie komputer, a w jednej chwili przeniesiecie się do bajecznego świata purimowej opowieści.

Kim była Królowa Estera i co się miało miejsce na dworze u króla Ahaszwerosza? Jesteście ciekawi?  7 marca włączycie komputer, a w jednej chwili przeniesiecie się do bajecznego świata purimowej opowieści.


Będziecie mogli upiec wspólnie słynne, tradycyjne hamantasze (inaczej uszy złego Hamana), przebrać się w zrobione własnoręcznie maski i wspólnie śpiewać i tańczyć w rytm tradycyjnych pieśniach purimowych. Muzyce towarzyszyć będzie opowieść, którą przygotuje dla nas Katarzyna Jackowska Enemuo z muzykami a całość upiększone będzie wspaniałą scenografią powstałą na warsztatach z najmłodszymi przyjaciółmi króla Maciusia.

 

 

Program od organizatorów

 

 W PROGRAMIE:

👉 11.00 | Facebook >> link
🎬 Film otwarcia, z którego dowiemy się czym jest święto Purim i jakie tradycje są z nim związane.

👉11.10-11.40 | Facebook >> link
🍰 Robimy w kuchni bałagan, czyli warsztaty z pieczenia hamantaszy – rodzinne warsztaty kulinarne
Święto Purim kojarzy się głównie z pysznymi, kruchymi ciasteczkami w kształcie sakiewki, nadziewanymi makiem, dżemem i innymi dodatkami. To słynne hamantasze, które piecze się na całym świecie nazywając je „uszami Hamana” lub „kieszeniami Hamana”. Warsztat prowadzi Renata Płotczyk, a pomagać jej w kuchni będą Tymon, Emilka z mamą Asią.
Przed warsztatami przygotujcie niezbędne składniki:
- 2 szklanki mąki
- 150 g pokrojonego na małe kawałki zimnego masła
- ½ szklanki cukru pudru
- 2 jajka
- 1 łyżeczka esencji migdałowej lub waniliowej
- ½ łyżeczki soli
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- masa do napełniania w zależności od upodobań (dżem, masa czekoladowa, masa makowa)
Przepis pochodzi z książki „Restauracja BESAMIM. Tradycyjne Przepisy na dania polskiej kuchni żydowskiej”.

👉 12.00-12.30 | Facebook >> link
Robimy maski purimowe
Na naszym wydarzeniu opublikujemy pliki do pobrania z pięknymi wzorami masek. Zachęcamy do ich wydrukowania i własnoręcznego ozdabiania. Na pewno przydadzą się w czasie naszego balu Czekamy także na zdjęcia z najpiękniejszymi maskami na naszym wydarzeniu!

👉 12.30-13.00 | Facebook >> link
🎶 Świętujemy Purim Śpiewająco
Świętujemy odmianę losu, odwagę i radość. I przyszedł czas na bal – nie może zabraknąć na nim szalonych tańców, muzyki i śpiewu. Dlaczego bal? Ano dlatego, że czasem zły los się odwraca – a kiedy się odwraca – trzeba świętować! Zapraszamy przed ekrany. Wysłuchajcie opowieści o odważnej Esterze, której towarzyszy żywa muzyka oparta na tradycyjnych pieśniach purimowych i tanecznych brzmieniach. Opowiemy, zaśpiewamy, zagramy, zatańczymy, a potem może nawet oszalejemy z radości, kto wie? Autorką spektaklu jest Katarzyna Jackowska-Enemuo, usłyszycie w nim też cymbały, oud, klarnet i inne instrumenty. Z kolei barwną scenografię przygotowali nasi najmłodsi przyjaciele Króla Maciusia.
Artyści:
Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieść, śpiew, akordeon, baraban
Mateusz Szemraj: cymbały, oud
Damian Szymczak: klarnet
Dziękujemy za przyjacielską pomoc Antkowi Sojce (warmairsound).

👉 11.30-13.00; 13.30-15.30; 16.00-18.00
Zabawy w miejscu edukacji rodzinnej „U króla Maciusia”

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Warszawie

Przedszkola w Warszawie

Przedszkole Radosna Planeta

Przedszkole Radosna Planeta

Za cel postawilismy sobie stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie, które będzie wspierać ich całościowy rozwój w ciepłej i radosnej atmo
Przedszkole Tęczowe

Przedszkole Tęczowe

ARTYSTYCZNE PRZEDSZKOLE NA TARGÓWKU- POZNAJ NAS! DLACZEGO TĘCZOWE PRZEDSZKOLE JEST TAK WYJĄTKOWE? Kameralne grupy i rodzinna atmosfera!Własny plac zabaw z ogro