Rodzinny PIT to rewolucja? Może zwolnić całe rodziny z podatków

Rodzinny PIT to rewolucja? Może zwolnić całe rodziny z podatków
Drukuj Skomentuj

Rodzinny PIT może być prawdziwą rewolucją. Ten projekt rządowy może zwolnić całe rodziny z podatków, co dla wielu osób jest świetną wiadomością, bo podatek do zapłacenia byłby o wiele niższy.

Rodzinny PIT – nowy projekt rządowy


PSL i Polska 2050 zaproponowała wprowadzenie rodzinnego PIT-u. Celem tego projektu jest zmniejszenie podatku do zapłacenia, a w przypadku dużych rodzin (czyli tych, w których jest przynajmniej troje dzieci), nawet całkiem z tego obowiązku zwolnić.

 

"W oparciu o umowę koalicyjną z 10 listopada 2023 r. rząd tworzy Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni z Polskim Stronnictwem Ludowym oraz Nowa Lewica. Umowa ta zawiera program najważniejszych zadań wraz z listą priorytetowych zobowiązań rządu. „Rodzinny PIT" nie znajduje się na tej liście. Obecnie priorytetem są inne zobowiązania, które znalazły się w umowie koalicyjnej" - tłumaczy Jarosław Neneman, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. W skrócie oznacza to, że na razie takie rozwiązanie nie zostanie wprowadzone, jednak będzie rozważone.

 

Sprawdź także: Ile lat musi mieć dziecko, by iść samo do szkoły? Rodzicu, możesz być ukarany


Choć rodzinny PIT na razie został zablokowany, to Jarosław Neneman zwraca uwagę na to, że jest obecnie sporo możliwości na obniżenie podatku:

 

  • wspólne opodatkowanie dochodów małżonków,
  •  preferencyjne opodatkowanie dochodów osób samotnie wychowujących dzieci,
  •  zwolnienia przedmiotowe dla świadczeń rodzinnych (w tym dla 800+),
  •  podatkowa ulga na dzieci, czy
  •  PIT-0 dla rodzin 4+.

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek


Źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!