Rok szkolny 2022/2023. Czy uczniowie wrócą do nauki zdalnej?

Rok szkolny 2022/2023. Czy uczniowie wrócą do nauki zdalnej?
Drukuj Skomentuj

Czy uczniowie podczas tego roku szkolnego wrócą do nauki zdalnej? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu rodziców. Ministerstwo Edukacji i Nauki  tego nie wyklucza

Rok szkolny 2022/2023 a nauka zdalna

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki wydało rozporządzenie, z którego wynika, że nauka zdalna w tym roku szkolnym jest możliwa.

 

Czytaj również: Od jakiego wieku dziecko może zostać samo w domu?

 

Nauczanie w trybie zdalnym będzie mogło zostać wprowadzone, kiedy lekcje nie mogą zostać przeprowadzone na terenie szkoły. Sytuacja może wynikać z przebiegu imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych, nieodpowiedniej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniach, sytuacji epidemiologicznej czy innego nadzwyczajnego wydarzenia zagrażającego bezpieczeństwu uczniów. Dzięki temu dzieci będą mieć ciągłość nauki, jednak decyzję o wprowadzeniu zdalnego nauczania będzie musiał podjąć dyrektor placówki.

 

Nauczanie zdalne a szczególne przypadki

 

Projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki zakłada również to, w jaki sposób zaplanować nauczanie w szczególnych przypadkach. Po przejściu na naukę zdalną, uczniowie z niepełnosprawnością lub z ubogich rodzin, które nie mają możliwości uczyć się online, mogą zostać specjalnie potraktowani.

 

Więcej przeczytasz: Rok szkolny 2022/2023. Dni wolne od szkoły [KALENDARZ]

 

Dyrektor, na wniosek rodziców ucznia, będzie zobowiązany do zorganizowania zajęć na terenie szkoły (jeśli będzie możliwe zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków) lub zapewnieniu dziecku możliwości nauczania z wykorzystaniem metod na odległość.

 

Co ciekawe, jeśli szkoła nie będzie miejscem bezpiecznym, dyrektor może zorganizować dla takiego ucznia zajęcia np. w bursie, bibliotece pedagogicznej lub w domu kultury.

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!