Samorządowe Przedszkole nr 5 im Ewy Szelburg - Zarembiny w Rykach (Ryki)

Samorządowe Przedszkole nr 5 im Ewy Szelburg - Zarembiny w Rykach
zobacz więcej (2)
Adres:
Kochanowskiego 21, Ryki
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

  • język angielski
  • logopeda
  • psycholog
  • rytmika
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • indywidualna opieka nad dziećmi
  • warsztaty dla dzieci
  • warsztaty dla rodziców
  • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Witamy w Samorządowym Przedszkolu Nr 5 w Rykach!

Jesteśmy gminnym przedszkolem mieszczącym się w Rykach, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.30. Naszą ofertę kierujemy do dzieci w wieku 3-5 lat. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta edukacyjna odpowiadała dzieciom, jak i rodzicom. Naszą misją jest nauka poprzez zabawę i integrację grupy. Zapewniamy Państwa, że dziecko znajdzie u nas bezpieczeństwo, zabawę i spokój. Każdy maluch traktowany jest indywidualnie, o co dba nasza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nasze przedszkole jest obiektem nowoczesnym, przystosowanym zarówno do zabawy dzieci, jak i ich edukacji.  Koncepcja pracy przedszkola opiera się na tworzeniu warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka na miarę jego możliwości i potrzeb. Warunków do zabawy i nauki, oraz dostarczaniu bodźców do poznawania świata przez własne doświadczenie pozwalające na rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci.  Dzięki bogatemu doświadczeniu i wiedzy nauczycieli wzajemnej, życzliwej współpracy z...

Galeria

Program nauczania

Nasze przedszkole oferuje liczne programy edukacji przedszkolnej:


1. "Kubusiowi przyjaciele natury" - popularyzacja ochrony przyrody wśród przedszkolaków;

2. Program profilaktyki - Profilaktyka jako taka ma na celu eliminację lub redukcję czynników ryzyka oraz wzmacnianie czynników chroniących. Rozwój cywilizacji, oprócz dobrodziejstw, niesie ze sobą także wiele zagrożeń. I tak na przykład rozwój motoryzacji powoduje, że  coraz bardziej  na niebezpieczeństwo narażone jest zdrowie, a nawet życie uczestników ruchu drogowego, głównie zaś dzieci.

3. Ewaluacja wewnętrzna.

4. Program wychowawczy - Według programu celem wychowania jest rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości, nauczenie jak sobie radzić w różnych sytuacjach, jak rozwijać zainteresowania i talenty. Celem wspólnych dążeń nauczycieli i rodziców jest takie wychowanie dzieci, aby przejawiały one zachowania i działania konstruktywne, życzliwe dla innych ludzi, altruistyczne w stosunkach zbiorowych i zespołowych.

5. Plan nadzoru.

Kolorowanki