Przedszkole Bajkowa Przygoda (Rzeszów)

Przedszkole Bajkowa Przygoda
zobacz więcej (11)
Adres:
Św. Rocha 130, Rzeszów
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

 • język angielski
 • logopeda
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • balet

Opis obiektu

 Niepubliczne Przedszkole  BAJKOWA PRZYGODA  – to jedyne takie, sportowe przedszkole z językiem angielskim w Rzeszowie. Profesjonalna i doświadczona kadra . Codziennie jęz. angielski z podziałem na grupy , rytmika,  logopedia,  tańce nowoczesne i balet , karate,  gry i zabawy na boisku sportowym z trenerem,  akrobatyka,  gimnastyka korekcyjna,  zajęcia ogólnorozwojowe z trenerem na własnej sali sportowej, dwa   place zabaw - w tym jeden na dachu,  zabawa z piaskiem kinetycznym , zajęcia plastyczne ,   teatrzyki,  bogaty kalendarz uroczystości przedszkolnych,   ciekawi goście   i wiele więcej. Sportowo – Językowe Przedszkole i Żłobek BAJKOWA  PRZYGODA,  mieści się przy ul. Św. Rocha 130, oś. Słocina.     Oddziały dzieci  są nieliczne, 10-16 dzieci w grupach przedszkolnych. Grupy dostosowane są wiekowo.   Sportowo – Językowe Przedszkole i Żłobek BAJKOWA PRZYGODA serdecznie zaprasza wszystkie...

Galeria

Program nauczania

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE

W roku szkolnym 2021/2022 oferta edukacyjna naszego przedszkola oparta jest na aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego Ministra Edukacji Narodowej. W codziennej pracy z dziećmi wykorzystujemy programy wychowania przedszkolnego z zestawem Olek i Ada – nowy cykl  Wydawnictwa MAC Edukacja.

Olek I Ada to nowy, kompleksowo opracowany cykl edukacyjny obejmujący etapy kształcenia od trzylatka do sześciolatka.

Główną zaletą recenzowanego programu jest jego innowacyjna koncepcja, w której Autorki odwołują się do warstwicowej teorii wychowania i na niej budują strukturę treści w podziale na pięć warstw (biologiczną, psychologiczną, socjologiczną, kulturologiczną i duchową). Umiejętnie łączą również założenia teoretyczne z praktyką, odwołując się do koncepcji humanistycznej człowieka. Wskazują słusznie na potrzebę indywidualizacji w organizowaniu środowiska uczenia się dziecka. Program jest w pełni zgodny z nową podstawą programową.

Dzięki pracy z książką dzieci, na każdym etapie nauki, uczą się współpracy w grupie, aktywnego działania i wypowiadania się. 
Wyprawka plastyczna zachęca przedszkolaka do twórczego działania oraz pozwala rozwinąć sprawność manualną. Prace dobrane są tak, żeby dzieci mogły poznawać różne techniki plastyczne i korzystać z różnorodnych materiałów.
 

Dbamy o wysoki poziom zajęć dydaktycznych stosując sprawdzone metody pracy. Włączamy do zajęć edukacyjnych elementy różnych programów. Takich jak:

 • Elementy metody Dobrego Startu Marty Bogdanowicz.
 • Elementy Ruchu Rozwojowego Weroniki Sherborne.
 • Odimienna metoda czytania dr Ireny Majchrzak.
 • Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej.
 • Realizujemy cylk zajęc pt. „Ciekawe zawody”, które umożliwią preorientację zawodową wychowankom naszego przedszkola.

ZAJĘCIA DODATKOWE

 

 • język angielski (codziennie)

Zajęcia z języka angielskiego dostosowane są dla dzieci w wieku  2.5 – 6 lat, którego głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki.

 • logopedia (codziennie)

Zajęcia logopedyczne kształtują prawidłową mowę w przedszkolu, czyli dbają o jej prawidłowy i jak najlepszy rozwój pod względem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym. Doskonalą mowę już ukształtowaną, usuwają wady mowy. Do zadań logopedii należy także nauczanie mowy (mówienia i rozumienia) w wypadku jej braku lub utraty, orazusuwanie zaburzeń głosu.

 

 • rytmika

Na zajęciach rytmiki  dzieci uczestniczą w edukacyjnej zabawie muzyczno-ruchowej, która rozwija i podtrzymuje ich naturalne i wrodzone zdolności. Pozwala na spontaniczność i ogromną radość dzieci podczas swych pierwszych „pląsów”. Dzieci poznają różne instrumenty, uczą się piosenek i śpiewu oraz uczestniczą w zabawach i grach ruchowych oraz ćwiczeniach rytmicznych.

 

 • akrobatyka

Akrobatyka to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Daje dużą sprawność fizyczną, gibkość, świadomość własnego ciała. U dzieci zostaje zaspokojona naturalna potrzeba ruchu, która zapewnia smukłą sylwetkę i lepszą odporność. Akrobatyka wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. ćwiczenia poprawiają koordynację, równowagę statyczną i dynamiczną. To świetny sposób na poradzenie sobie z nadpobudliwością ruchową.Gimnastyka akrobatyczna stanowi doskonałe podłoże do uprawiania innych sportów – przygotowuje organizm do różnorodnych dyscyplin sportowych.

 

 • zajęcia taneczne: tańce nowoczesne / towarzyskie / narodowe / ludowe/ taniec z pomponami 

Zajęcia taneczne to nie tylko dobra zabawa i wielka radość, to przede wszystkim doskonały wpływ na psychofizyczny rozwój małego człowieka.

(Taniec pozytywnie oddziaływuje na układ krążenia, oddechowy, dokrewny, nerwowy, wzmacnia układ mięśniowy i kostno – stawowy przez wspomaganie koordynacji i równowagi dziecka. Taniec nadaje ruchom dziecka precyzje, sprężystość i płynność, kształtuje prawidłową postawę. Ruch przy muzyce ma znaczący wpływ na sferę poznawczą, procesy myślenia i pamięć. Ma znaczenie na kształtowanie się uwagi – na jej podzielność, wspomaganie szybkość reagowania, gotowość, koncentrację. Taniec pozwala na zawiązanie więzi, rozwija w maluchach potrzebę wspólnego działania, zwiększa karność i poczucie odpowiedzialności. Nauce tańca towarzyszyć będzie również nauka savoir-vivre’u – zasady zachowania wobec partnerów tanecznych, poprawnych i kulturalnych relacji między dziewczynkami i chłopcami, delikatności i wyrozumiałości).

 

 • gimnastyka korekcyjna / ćwiczenia ogólnorozwojowe

Są to odpowiednio dobrane do wieku i możliwości psychoruchowej dziecka elementy gimnastyki dla prawidłowego rozwoju przedszkolaka oraz w celu zapobiegania powstawaniu wad postawy. 


 • piasek kinetyczny

Zabawa piaskiem kinetycznym to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy dla każdego dziecka. To wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe, zabawa w piasku daje dużo frajdy i trenuje małą motorykę dziecka. Piasek kinetyczny doskonale przygotowuje dziecko do nauki krojenia nożem a ulepienie wałeczka, czy piaskowego chlebka i pokrojenie go na kromeczki daje dziecku mnóstwo radości i śmiechu. Maluch uczy się przy tym dokładności, cierpliwości i koordynacji. Po rozwałkowanym piasku możemy doskonale rysować, tworzyć szlaczki, uczyć się liter, cyferek lub sylab za pomoc drewnianej wykałaczki. Pisanie po piasku zamiast kartki z pewnością zachęci każde dziecko do nauki i przygotuje małe rączki do nauki pisania.

 

 • warsztaty artystyczne/origami

Swoje małe arcydzieła dzieciaki tworzą codziennie, są to różnorodne i tematycznie związane z zajęciami prace. Tematyka zajęć dostosowana jest do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych. Podczas zajęć plastycznych dzieci uczą się cierpliwości i wiary we własne siły.

Organizujemy także profesjonalne zajęcia z ekspertami z różnych dziedzin sztuki, są min. zajęcia z rękodzieła, z ceramiki, spotkania z malarzami, plastykami itd,.

 

 • nasz plan dnia/tygodnia/miesiąca wypełniają także rozmaite atrakcje przygotowywane dla dzieci (np.: kolorowy dzień miesiąca, teatrzyki, spotkania z ciekawymi ludźmi, poznawanie zawodów (magik, chemik, policjant, strażak, malarz, pszczelarz …), koncerty, wycieczki edukacyjne, akademie, imprezy okolicznościowe, zabawy karnawałowe, święta, urodziny, wizyta Pani Wiosny, Lato, Jezieni i Zimy i wiele innych..

Kolorowanki