Scenariusz - Zwierzęta egzotyczne

Scenariusz - Zwierzęta egzotyczne
5.0
2 oceny
Oceń

Zwierzęta egzotyczne - rozmowa na  podstawie opowiadania Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Nosorożce noszą pokrowce”.

Cele ogólne:


- rozwijanie mowy,
- zapoznanie z wybranymi zwierzętami egzotycznymi,
- rozwijanie słuchu fonematycznego,
- kształtowanie umiejętności twórczych,
- kształtowanie kompetencji cyfrowych u dzieci.


Cele szczegółowe:


Dziecko:

- wypowiada się całymi zdaniami,
- rozpoznaje i nazywa wybrane zwierzęta egzotyczne,
- rozwiązuje zagadki słuchowe o zwierzętach egzotycznych,
- dokonuje analizy sylabowej, głoskowej nazw wybranych zwierząt egzotycznych,
- rozpoznaje cyfry, litery
- dobiera w pary obrazki, których nazwy się rymują,
- wykazuje się pomysłowością,
- uczestniczy w zabawach ruchowych;
- współpracuje z rówieśnikami podczas zajęć,
- ogląda prezentowany na laptopie film edukacyjny.


Metody pracy:


- słowna: opowiadanie, rozmowa, objaśnienia,
- czynna: zadań stawianych do wykonania, kierowania własną działalnością dziecka, samodzielnych doświadczeń
 - oglądowa: pokaz, obserwacja, film


Forma pracy:


- z całą grupą
- indywidualna
- zespołowa


Środki i materiały dydaktyczne:


odtwarzacz CD, utwór „Ręce do góry” (DJ Miki), utwór „Dżungla” (muz. i autor nieznany), cyfry od 1-5 , obrazki zwierząt (lew, słoń , małpa, tygrys, hipopotam), zagadki słuchowe , napisy z nazwami zwierząt egzotycznych , laptop,  film edukacyjny„NOSOROŻEC - Encyklopedia zwierząt dla dzieci”(źródło YouTube), emblematy (słonie , strusie, krokodyle, małpy) do zabawy ruchowej,  tekst opowiadania Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Nosorożce noszą pokrowce”, duże arkusze papieru, figury geometryczne, elementy dekoracyjne (wstążki, guziki, nakrętki).


Podstawa programowa: I 5,  II 10, IV 2, IV 4, IV 5, IV 7, IV 15, IV18, IV19
 
Przebieg zajęcia:
 
I. WSTĘP
 
1. Powitanie
Zabawa ze śpiewem „ Ręce do góry”.


Ręce do góry
Hop sasa
Teraz kucnij i złap spa
Ręka prawa
Ręka lewa
I już latasz tak jak mewa
Hop do przodu
Klaśnij raz
Teraz w dół
A w górę dwa
Noga prawa
Noga lewa
Kręcisz nogą tak jak trzeba
W lewo raz
W prawo dwa
Skacz na nodze tak jak ja
Obrót w lewo
Klaśnij raz
Zatańczymy jeszcze raz.

II. CZĘŚĆ WŁAŚCIWA

2. Słuchanie opowiadania Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby „Nosorożce noszą pokrowce”.

Twoje uwagi i pomysły

Tagi