Scenariusz imprezy przedszkolnej z okazji Dnia Pluszowego Misia

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Scenariusz imprezy przedszkolnej z okazji Dnia Pluszowego Misia
3.0
2 oceny
Oceń
{

Cel główny:

 

 • Umożliwienie dzieciom przeżywania uroczystości przedszkolnej.
 • Kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek.

Cele szczegółowe:

 

 • Poznanie historii pluszowego misia.
 • Wdrażanie do publicznego wypowiadania się na zadany temat.
 • Kształtowanie swobodnej ekspresji tanecznej, ruchowej, rytmicznej.
 • Kształtowanie postawy kulturalnego zachowywania się w czasie imprezy przedszkolnej.
 • Rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej.
 • Aktywizowanie dzieci nieśmiałych poprzez ruch i zabawę.
 • Rozwijanie umiejętności współpracy i współdziałania.
 • Integracja  grup przedszkolnych.

 

 

Środki dydaktyczne: misie – pluszaki, obrazki przedstawiające misie, wiersz pt. „Miś”(autor nieznany),  płyty CD z utworami piosenek i zabaw: „Pluszowy miś”, „Jadą,  jadą  misie”, „Taniec pajacyka z misiem”,  talerzyki z miodem, teksty zagadek, karty pracy, kredki,  kolorowanki, ilustracje z bajek, dyplomy „Przyjaciel Pluszowego Misia”.

 

Metody:

 

 • Czynna: zabawy ruchowo – naśladowcze, konkursy, taniec.
 • Słowna: instruktaż,  zagadki, pogadanka, opowiadanie, wiersz.
 • Oglądowa: ilustracje z bajek o misiach.

 

Formy: indywidualna,  zespołowa,  grupowa.

 

Przebieg uroczystości:

 

1. Powitanie, zabawa integracyjna „Witam was” – dzieci stoją w kole i śpiewają ilustrując ruchem tekst:

„Wszyscy są, witam was. Zaczynamy już czas. Jestem ja, jesteś ty. Raz, dwa, trzy”.

 

2. Wyjaśnienie przez nauczyciela celu imprezy:

 

Witam wszystkich zebranych tu gości na naszej przedszkolnej uroczystości. A czy wy wiecie, kto ma dzisiaj swoje święto? Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tak, 1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto – „Dzień Dziecka”, a 25 listopada wszystkie misie mają swoje święto. I właśnie z tej okazji każdy z was przyniósł dziś do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Pokażcie mi swoje misie, podnieście je wysoko do góry. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy pewnie był dla Was kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. (pytamy o to dzieci) Kubuś Puchatek, Colargol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia. Jest on patronem wielu przedszkoli i żłobków w Polsce i na świecie.

 

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.


Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

 

3. Opowiadanie nauczycielki „Historia pluszowego misia”:

 

Twoje uwagi i pomysły

Tagi