Scenariusz pasowania na przedszkolaka

Scenariusz pasowania na przedszkolaka
5.0
2 oceny
Oceń

Scenariusz pasowania na przedszkolaka.

Grupa: 3-latki „Pszczółki”.

Cel główny:


•    przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przybyłych dzieci,


Cele szczegółowe:


•    nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami
i nauczycielami,
•    tworzenie w przedszkolu atmosfery radości, przyjaźni i zaufania,
•    integrowanie się we wspólnej zabawie dzieci,
•    zaprezentowanie umiejętności dzieci,
•    kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie.


Dekoracje:


Sylwety pszczółek i kwiatów z papieru, ule, napis Pasowanie na przedszkolaka,


Stroje:


żółto-czarne stroje pszczółek (dla dzieci i wychowawców)
dziewczynki: czarne koszulki, czarne rajstopy, żółte spódniczki, żółte skrzydełka i czułki,
chłopcy: czarne koszulki, czarne skarpetki, żółte spodenki, żółte skrzydełka i czułka,


Przebieg pasowania:


/kurtyna zasunięta/
1. Powitanie zebranych przez Panią Dyrektor.
2. Dzieci recytują wiersze na powitanie:
DZIECKO I: Dziś jest nasze pasowanie,
                   dziś złożymy ślubowanie.

DZIECKO II: Już od dzisiaj przyrzekamy,
                    że przedszkole pokochamy.

DZIECKO III: Wszyscy pięknie dziś ubrani,
                     uśmiechnięci, uczesani.

DZIECKO IV: Kurtyna w lewo, prawo,
                    czas na występ, bijcie brawo!

3. Zapowiedzenie występu dzieci przez nauczyciela. /rozsunięcie kurtyny/
4. Bajka o pszczółkach /czyta narrator na żywo, muzyka w tle/

 Czy to bajka czy nie bajka,
myślcie sobie jak tam chcecie,
 małe „Pszczółki” są na świecie.
Gdy rano słoneczko zaświeci,
Każde dziecko na przedszkolną łąkę leci,
Pszczółki wcześnie pojawiają się z rana,
Bawią się razem, ekipa to już zgrana.


 /Pszczółki wylatują na scenę -  improwizacja ruchowa do muzyki „Pszczoły”/:

Lecą pszczółki na łąkę, humor dobry mają,
swoje panie do wspólnej zabawy zapraszają/dzieci tańczą w kole z paniami/
Lecą pszczółki – bzyk, bzyk, bzyk
Nikt nie lata tak jak my.


Przedszkolna łąka z tego słynie,
Że tak miło czas w niej płynie,
lecz zły Trzmiel nagle się pojawia,
i swoje wielkie skrzydła poprawia.


/trzmiel się śmieje, poprawia skrzydła/

trzmiel ten ze złości słynie
i nie lubi przyjaźni w tej krainie.
Małe pszczółeczki się więc pochowały
/dzieci kucają przy paniach/
bo bardzo się trzmiela bały,
Za ręce wszystkie się złapały,
a oczy swe pozamykały.
Na szczęście na świecie
dobre wróżki też znajdziecie,
i taka właśnie się o tym nieszczęściu dowiedziała
i zaraz tam przyjechała.


/wchodzi dobra królowa z różdżką/.

Swoją różdżką pomachała,
a wszystko dookoła zaczarowała,
Małe pszczółeczki ochroniła
i złego trzmiela przegoniła,
Pszczółeczki znów się cieszyły
razem się bawiły i zatańczyły.


Wspólnie piosenkę zaśpiewały,
w dzielne owady się pozamieniały.

/dzieci śpiewają piosenkę „Nie jestem brzdącem”/

Wszyscy w przedszkolnej krainie uśmiechali się na około,
I żyli razem zgodnie i wesoło.
Trzmiel się poczuł bardzo smutny,
samotny i markotny,
Pszczółeczki jednak dobre serca mają,

Twoje uwagi i pomysły

Tagi