Scenariusz podróży po Wielkiej Brytanii w grupie 5-6 latków

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Scenariusz podróży po Wielkiej Brytanii w grupie 5-6 latków
3.0
4 oceny
Oceń
{

"Podróż do Wielkiej Brytanii"

"Podróż do Wielkiej Brytanii"


Cele zajęć:
1. Poznanie charakterystycznych cech wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej :Wielkiej Brytanii.
2. Budowanie i rozwijanie zainteresowań innymi krajami europejskimi.
3. Kształtowanie poczucia przynależności do Europy.

Pomoce: paszporty dla każdego dziecka, mapa świata, karty pracy dla każdego dziecka z konturami mapy Wielkiej Brytanii do kolorowania, pluszowa maskotka Kubusia Puchatka, widokówki z Londynu, flagi Wielkiej Brytanii do wklejenia do paszportu

1. Powitanie
Cześć dzieciaki przedszkolaki z Charbrowa!!!
Jestem Waszym przyjacielem, dobrze mnie znacie. Nazywam się Kubuś Puchatek. Słyszałem od ptaków ze Stumilowego Lasu, że lubicie podróżować po różnych krajach Europy. Zapraszam Was do mojej ojczyzny :do Wielkiej Brytanii. Weźcie paszporty do ręki, wsiadajcie do samolotu i w drogę.
Wielka Brytania jest innym krajem niż te, które do tej pory odwiedziliście. Mój kraj jest wyspą tzn. że wokół niego jest woda, ale nie małe jeziorko, tylko ogromny ocean, po którym pływają ogromne statki.

2. Poznajemy mapę Wielkiej Brytanii, flagę i godło
1. A teraz mam dla Was zadanie :
a) poszukajcie na mapie Wielkiej Brytanii.
b) pokażcie na mapie te państwa, które już odwiedziliście oraz moją ojczyznę Wielką Brytanię,
c) Pokolorujcie Wielką Brytanię sami ( każdy dostanie swoją mapkę).
2. Teraz popatrzcie na flagę - jakie są na niej kolory?
Wkleicie do paszportu flagę Wielkiej Brytanii.
3. A to jest godło..

3. Poznajemy zwyczaje Anglików
Chciałbym żebyście trochę poznali Wielką Brytanię i jej mieszkańców.
Wiecie , że jestem wielkim łakomczuchem więc zacznę od jedzonka.

Anglicy jadają trzy główne posiłki dziennie:
- śniadanie :to miseczka płatków, kawałek tostu, oraz sok pomarańczowy lub kawa.
- wiele dzieci w szkołach, przedszkolach oraz ludzie w pracy jadają lunch :zazwyczaj jest to kanapka lub jakiś owoc i napój.
-a obiad jedzą późnym wieczorem. W Wielkiej Brytanii mówimy po angielsku i bardzo się cieszę, że w przedszkolu też uczycie się języka angielskiego. Chociaż jesteśmy w Unii Europejskiej jednak nie mamy pieniędzy euro. Mamy funty i szterlingi.

Ale mamy coś co Wy też macie. U nas rosną wrzosy i zawilce ( ptaki mówiły że niedługo zakwitną- ale będzie pięknie) i mieszkają jeże, wilki, sarny :takie zwierzęta jak w Polsce.

Najważniejszym miastem, czyli stolicą Wielkiej Brytanii jest Londyn. Byłem tam parę razy z Krzysiem i moimi przyjaciółmi- chyba ich znacie? Bardzo mi się podobało w tym mieście. Jak tylko dojechaliśmy do Londynu to zaraz pobiegliśmy zobaczyć Pałac Buckingham. Tam mieszka królowa. Tak, tak w Wielkiej Brytanii panuje królowa, ma na imię Elżbieta i ma złotą koronę i karetę i mieszka w najprawdziwszym pałacu , w którym jest aż 650 pokoi. No więc szybko wsiedliśmy do piętrowego, czerwonego autobusu i pojechaliśmy pod ten pałac, ale niestety królowej nie zobaczyliśmy. Ma ona tyle pracy, że nie zawsze jest w swoim pałacu. Ale za to zobaczyliśmy królewskich gwardzistów, czyli strażników królowej :mają czerwone marynarki i strasznie wysokie czapy z czarnego futra. Zawsze o 14 przed pałacem jest zmiana warty :ale to była defilada !.

4. Zabawa "Król i królowa"
Ponieważ królowej Elżbiety nie było, zabawcie się w "Króla i królową"- dwoje dzieci siada na krzesełkach- to jest król i królowa, po bokach stają na straży gwardziści królewscy. Pozostałe dzieci :poddani królowej i króla składają przed nimi najpiękniejsze ukłony.(dzieci podchodzą jedno za drugim i po wykonaniu ukłony odchodzą na bok).

5. Zwiedzamy Londyn
Teraz zapraszam Was do zwiedzenia Londynu. Wsiadajmy więc znowu do czerwonego, piętrowego autobusu i ruszajmy.
-  Jedziemy zobaczyć Big Ben :jest to dzwon na bardzo wysokiej wieży. Na tej samej wieży znajduje się największy w Wielkiej Brytanii zegar :ma 4 tarcze i wskazówki o długości 4 metrów.
-  Obok Big Bena jest Parlament :to taki Wasz sejm, w którym wybrane przez ludzi rządzą krajem.

Twoje uwagi i pomysły

Tagi