Scenariusz spotkania z okazji Dnia Pluszowego Misia

Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
Scenariusz spotkania z okazji Dnia Pluszowego Misia
Oceń
Drukuj

Temat: Jak wieść niesie, zamieszkały misie w lesie.

 

Grupa: 3 – 6 latki

 

Cele ogólne:

  • umożliwienie dzieciom wspólnego przeżywania uroczystości przedszkolnej;
  • integrowanie dzieci podczas wspólnych zabaw i zadań;
  • rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą;

 

Cele operacyjne:

  • zna historię powstania Święta Pluszowego Misia;
  • zna wybrane wiersze i piosenki o misiach;
  • potrafi uważnie słuchać czytanego tekstu;
  • potrafi aktywnie włączyć się do zabawy w zespole;
  • rozwija umiejętność improwizacji ruchowej;

 

Obszary z Podstawy Programowej: I.5; III.8; IV.1; IV.7;

 

Pomoce dydaktyczne: opaski misiów, misie przyniesione przez dzieci z domu, girlandy z misiów do dekoracji sali, płyta z muzyką, kartki z elementami misia, markery, opaski na oczy, miód, sprzęt sportowy, bajka Złotowłosa i trzy misie, sylwety bohaterów bajki, obrazki misiów, pytania
na konkurs, historia pluszowego misia, wiersz, wiadomości o misiach.

 

Przebieg:

1.      Powitanie – prowadząca nauczycielka witaja dzieci.

Miś wita przybyłych gości i zachęca do zabawy słowami:

 

Wszyscy was witamy,

pięknie się kłaniamy

i do wspólnej zabawy

wszystkich zapraszamy!

 

2.      Historia Pluszowego Misia – nauczycielka prowadząca prezentuje dzieciom historię powstania misia.

 

3.      Wiersz dla Misia – wszystkie dzieci mówią i pokazują.

Jedna łapka, druga łapka,                 - pokazujemy jedną, a potem drugą rączkę

ja jestem niedźwiadek.                       - pokazujemy na siebie

Jedna nóżka, druga nóżka,                - pokazujemy jedną, a potem drugą nóżkę

a to jest mój zadek.                             - klepiemy się po pupie

Lubię miodek, kocham miodek,         - głaszczemy się po brzuszku jedną, a potem drugą rączką

I kradnę go pszczółkom.                     - naśladujemy jedzenie miodu rączkami

Jedną łapką, drugą łapką,                 - pokazujemy jedną, a potem drugą rączkę

albo ciągnę rurką.                              - naśladujemy wciąganie miodu rurką

 

5.      Złotowłosa i trzy misie – wspólne słuchanie bajki czytanej przez nauczycielkę, prezentacja sylwet bohaterów bajki przez dzieci.

 

6.      Wesołe misie – nauczycielki grup z zasłoniętymi oczami dorysowują brakujących elementy misia. Dzieci kierują pracą nauczycielek.

 

7.      Wiadomości o misiach – nauczycielka odczytuje wiadomości o misiach, które przydadzą się do następnego konkursu.

 

Niedźwiedzie brunatne zapadają w sen zimowy, do którego przygotowują się już pod koniec lata. Bardzo dużo jedzą i szykują sobie legowisko – gawrę. Może to być jama w ziemi wyścielona liśćmi, gałązkami i mchem lub jaskinia, spróchniałe pnie drzew. Nie opuszczają jej aż do wiosny. Kiedy się budzą są lżejsze prawie o 200 kg i baaardzo głodne!

 

Małe misie rodzą się w zimie – ważą około 1 kilograma i mierzą 25 cm. Przez pierwsze miesiące życia są bezradne i pozostają pod czujnym okiem mamy, nie opuszczają legowiska. W wieku

Skomentuj

Skomentuj jako pierwszy!