Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dla dzieci 2 letnich

Scenariusz uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dla dzieci 2 letnich
3.3
15 ocen
Oceń

Cele ogólne: 

 

- kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej koniecznej do racjonalnego radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach, w tym także do łagodnego znoszenia stresów i porażek,

- kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej do rodziny,

- zacieśnianie współpracy z placówka przedszkolną.

 

Cele szczegółowe:

 

dziecko:
   - pokonuje nieśmiałość przed publicznym wystąpieniem;
   - recytuje wiersze;
   - prezentuje swoje umiejętności wokalno-taneczne;
   - nawiązuje bliższy kontakt z Babcią i Dziadkiem poprzez wspólne świętowanie.

Metody pracy:

- słowna,

- oglądowa,

- czynna.

Formy pracy:

- zbiorowa,

- grupowa.

 

Pomoce dydaktyczne: spódniczki dla dziewczynek, krawaty dla chłopców, grzechotki, chmurki wycięte z białego i niebieskiego papieru, płyta CD z piosenkami, odtwarzacz CD, upominki dla Babci i Dziadka-kwiatek ze zdjęciem wnuka/wnuczki, dekoracja, poczęstunek.

Treści programowe: „Nasze przedszkole”. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci. – Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska, MAC Edukacja, Kielce 2014.

Przebieg uroczystości

I Część wstępna

1. Wejście dzieci na salę.

2. Przywitanie gości przez nauczycielkę.

Dziś w naszym przedszkolu jest bardzo wesoło,
bo Babcie i Dziadków widzimy wokoło.
Witamy Was wszystkich w ten zimowy, ale jakże ciepły i szczególny dzień.

Na występ zapraszamy, który rozpocznie się za chwilę,
by uczcić święto dzisiejsze miłe!

II Część główna

3. Grupa Biedroneczki jest najmłodszą grupą w przedszkolu, ale potrafi już bardzo dużo. Posłuchajmy wiersza dla Babci i Dziadka.

Kocham moją babcię, Kocham mego Dziadka,
ale jak im to powiedzieć?
Zatańczymy, zaśpiewamy, wtedy będą wiedzieć.

Gdy dzieci przyszły do przedszkola była jesień, dzieci uczyły się piosenek i wierszy o jesieni. Teraz przedstawią piosenkę „Kolorowe listki”, przy której będą grać na grzechotkach.

 

Dzieci w przedszkolu dowiadują się wielu rzeczy. Jesienią uczyły się m.in. o owocach i warzywach. Posłuchajcie państwo wiersza „Wpadła gruszka do fartuszka”.

Wpadła gruszka do fartuszka,
a za gruszką dwa jabłuszka.
A śliweczka wpaść nie chciała,
bo śliweczka niedojrzała.

Jak wiemy jesień to czas, kiedy robi się coraz zimniej, coraz słabiej świeci słońce, a deszczu jest coraz więcej. Zapraszamy do obejrzenia tańca chmurek.

Po jesieni nadeszła zima. To czas przygotowań do Świąt. Dzieci ubierały choinkę, czekały na Mikołaja i uczyły się wiersza „Świeć choinko”, posłuchajmy.

Bardzo jasno świeć choinko.
Małym córkom, małym synkom.
Dużym tatom, mamą bliskim.
Świeć choinko, wszystkim, wszystkim.

Dzieci bardzo lubią tańczyć i śpiewać. Dlatego przygotowały taniec w parach „Polka-kłanianka”. Popatrzmy.

Dziś jest szczególny dzień, dlatego w programie nie mogło zabraknąć wiersza i piosenki dla Babci i Dziadka. Dla Państwa wnuczęta powiedzą wiesz „Babciu, Dziadku coś Ci dam” oraz zaśpiewają i zatańczą do piosenki „Smakołyki”.

 

Babciu, Dziadku coś Ci dam,

jedno serce które mam.
A w tym sercu róży kwiat,
Babciu, Dziadku żyj sto lat!

4. „Kaczuszki”- zaproszenie gości do wspólnego tańca z wnukami.

III Zakończenie

5. Złożenie życzeń.

6. Wręczenie upominków przez dzieci.

7. Zaproszenie wszystkich gości do wspólnego poczęstunku.

 

 

Opracowanie: mgr Joanna Gasek

 

Twoje uwagi i pomysły

Tagi