Scenariusz z okazji Dnia Pluszowego Misia

Scenariusz z okazji Dnia Pluszowego Misia
3.0
2 oceny
Oceń

Witajcie małe przyjaciele pluszowych misiów! Dziś to wasz dzień, a wasze ukochane misie są gwiazdami tego wyjątkowego przyjęcia. Przygotujcie się na zabawę, śmiech i mnóstwo uroczych chwil podczas Dnia Pluszowego Misia.

Cele ogólne:

 

- rozwijanie sprawności manualnej

- stymulowanie doznań dzieci poprzez organizacje wrażeń ruchowych, słuchowych, wzrokowych, dotykowych

- doskonalenie umiejętności przeliczania

- doskonalenie umiejętności układania puzzli

- kształtowanie percepcji wzrokowej poprzez różne zabawy

- integracja grupy poprzez wytworzenie radosnej atmosfery

- wdrażanie do umiejętności wypowiadania się na podany temat

- rozwijanie umiejętności wypowiadania się na forum grupy

- doskonalenie umiejętności pracy w parach

- doskonalenie umiejętności reakcji na polecenie i sygnał nauczyciela

 

Cele szczegółowe:

 

Dziecko:

 

- współpracuje z grupą

- odpowiada na pytania nauczyciela samodzielnie lub z pomocą

- opisuje obrazki

- wypowiada się na podany temat

- wyraża swoją opinię poprzez zabawę

- stara się współpracować z cała grupą oraz w parze

- odgaduje zagadki wzrokowe

- porównuje wielkość

- podejmuje próby wspólnej zabawy z innymi dziećmi

- dobiera cień do obrazka

 

Metody:

 

- słowna (pogadanka)
- oglądowa (ilustracje, pokaz)
 - praktyczna (zadań stawianych do wykonania)

 

Formy:

 

- indywidualna

- grupowa

- zbiorowa

 

Środki dydaktyczne:

 

fotografie misiów, pluszowe misie, obrazki „cienie”, obrazki różnych misiów pod względem wielkości, duży plakat misia, akcesoria do misiowej fotobudki, szarfy, puzzle z wizerunkami misiów, karty do przeliczania misiów

 

PRZEBIEG:

 

I WPROWADZENIE

 

1. Ustawienie dzieci w kole piosenką „Już kółeczko zrobić czas”

2. Powitanie dzieci „Konie się witają”

3. Krótkie wprowadzenie nauczyciela o Dniu Pluszowego Misia

4. Przedstawienie misiów dzieci – nauczyciel zachęca do swobodnych wypowiedzi

 

II CZĘŚĆ WŁAŚCIWA

 

5. Co to za miś? – zagadka wzrokowa

Nauczyciel pokazuje fotografie różnych, znanych misiów, które są częściowo zakryte. Powoli odkrywa fotografie. Zadaniem dzieci jest odgadnąć co to za miś.

 

6. Duży, mały miś – zabawa dydaktyczna

Porównywanie wielkości misiów dzieci. Utrwalanie pojęcia większy, mniejszy. Losowanie kart misiów z pudełka magicznego i układanie misiów od największego do najmniejszego.

 

7. Wspólna zabawa ruchowa do piosenki „Jadą, jadą misie”

Nauczyciel prowadzi zabawę w pociągu. Wszystkie dzieci tańczą razem do poleceń nauczyciela.

 

8. Cień misia – zabawa w dopasowywanie odpowiednich kart

Dzieci dopasowują odpowiedniego misia do jego cienia

 

9. Zadania w parach.

- układanie puzzli przedstawiających misie

- liczenie misiów i zaznaczanie odpowiedniej liczby za pomocą klamerki

 

10. Misie do domów – zabawa ruchowa

Nauczyciel rozkłada w na sali szarfy. Gdy gra muzyka dzieci mają za zadanie poruszanie się po sali w dowolny sposób. Gdy usłyszą hasło: „Misie do domów” mają wskoczyć do wolnego koła zrobionego z szarfy.

 

III ZAKOŃCZENIE

 

1. Praca plastyczna „Miś”

Zaproszenie dzieci do grupowego wykonania plakatu misia. Dzieci będą wyklejać/ wysypywać kształt misia za pomocą różnych materiałów: kasza, płatki kukurydziane, bibuła, cekiny.

2. Podziękowanie dzieciom za udział w zajęciach

3. Zaproszenie dzieci chętnych do wzięcia udziału w sesji zdjęciowej w „Misiowej fotobudce”

 

Twoje uwagi i pomysły

Tagi