Scenariusz zajęć - „Kodeks przedszkolaka”

Wszystkie materiały w tej zakładce to teksty przesyłane przez osoby niezwiązane z Przedszkola.edu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane treści.
Scenariusz zajęć - „Kodeks przedszkolaka”
3.0
1 ocena
Oceń
Drukuj

Cele:
- integracja grupy,
- poznanie oraz zrozumienie norm i zasad panujących w grupie,
- poznanie wiersza J. Brzechwy „Kaczka dziwaczka”,
- kształcenie umiejętności wypowiadania się na temat treści wiersza,

 

Przebieg zajęcia:

 

1. Powitanie - dzieci swobodnie chodzą po sali w rytmie muzyki, na przerwę podchodzą do koleżanki, kolegi witają się przez podanie ręki i starając się każdemu powiedzieć coś miłego.

 

2. „Balonik” - zabawa ruchowa.

 

3. Zapoznanie dzieci z wierszem Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” - rozmowa o tym, jak wyglądało by nasze życie, gdyby każdy robił wszystko odwrotnie jak bohaterka utworu.

 

4. Dziwne kroki - zabawa ruchowa. Poruszanie się po sali tak, jak poruszają się różne zwierzęta, później według poleceń nauczyciela: chodzimy jakbyśmy byli bardzo smutni, bardzo weseli, nieśli coś ciężkiego.

 

5. „Nadaj wiadomość” - grupa dzieli się na trzy zespoły „Nadajniki”. Wymyślają krótkie hasło, które próbują przekazać „Odbiornikom”, stojącym po przeciwnej stronie sali. Zadaniem osób stojących w środku jest uniemożliwienie odbioru informacji. Zespoły zmieniają się rolami, aż do chwili, gdy każdy będzie w jednej z trzech ról.

 

6. Omówienie zabawy, ustalenia zasad, które ułatwiają pracę w grupie. Zapisanie ich na arkuszu papieru, umieszczenie w widocznym miejscu.

 

7. Kaczka - praca plastyczna wykonanie kaczki z plasteliny. Stworzenie wystawy prac.

 

8. Iskierka przyjaźni. 

 

Autor: Dorota Krystkowiak

Skomentuj

Skomentuj jako pierwszy!

Tagi