Scenariusz zajęć- Warsztaty Wielkanocne
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!

Scenariusz zajęć- Warsztaty Wielkanocne
Komentarze (0)
Scenariusz zajęć- Warsztaty Wielkanocne
Data: 13.04.2022
Odział IX - Księżyce
Prowadząca: Agnieszka Przytulska-Chyl
Temat: „Warsztaty Wielkanocne”
Cele:
- bierze udział we wspólnych zabawach,
- zgodnie pracuje w zespole
- wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną dziecka
- doskonalenie koncentracji i pamięci
- doskonali kompetencje matematyczne
- tworzy zbiory o podanej liczbie elementów,
- przelicza elementy zbiorów,
- rozwijanie zdolności plastycznych
Metody:
- słowna
- oglądowa
Formy:
- zbiorowa
- indywidualna
Środki dydaktyczne:
Wiersz „Wielkanocne pisanki”, obrazki do wiersza, obrazki do przeliczania, obrazki do składania, jajko styropianowe, farby.
Przebieg zajęć:
1. Przywitanie się z dziećmi piosenką „Wszyscy są witam was” .
2. Kalendarz pogody – wskazanie przez dzieci dnia tygodnia, pory roku . Dzielenie na sylaby słowa: wiosna, środa
3. „Wielkanocne pisanki” - słuchanie wiersza Dominika Niemiec. Układanie historyjki obrazkowej do treści wiersza. Opowiadanie co po kolei wydarzyło.
Czekam na Wielkanoc, na czekoladowe króliczki i kurki.
A! I jeszcze czekam na słodkie mazurki.
A przy tym wszystkim jestem wyjątkowo zadowolona,
bo mama będzie na pewno niezmiernie zdziwiona,
gdy zobaczy przeze mnie samodzielnie przygotowane
pisanki i kraszanki, pięknie malowane.
Są w paski i w kropki, z kwiatkami i jednolite,
wszystkie mają na sobie wzorki znakomite.
Są przepiękne i w koszyczku czekają na święta.
Dzięki nim każdy będzie o tradycji pamiętać, by iść na wybitki.
Wielkanocne, kolorowe jajka zdobywać.
Zadowolona będę jeszcze bardziej, gdy będę w tej grze wygrywać.
Jak się czuje dziewczynka, oczekująca na Wielkanoc? Co przygotowała na Wielkanoc?
Jak wyglądają przygotowane przez dziewczynką jajka?
4. Ćwiczenia w przeliczaniu - tworzenie zbiorów równolicznych lub większych/mniejszych. Liczenie elementów w zbiorach.
5. Układanie rytmu. Nauczyciel układa prosty rytm, zadaniem dziecka jest jego kontynuacja.
Wspólne odczytanie rytmu.
6. „Pisanka” - składanie obrazka z części ,
7. Praca Plastyczna – „Jajko Wielkanocne”- malowanie farbami jajka styropianowego .
8. Podziękowanie dzieciom i rodzicom za udział w zajęciach