Jesienny krajobraz - scenariusz zajęć otwartych dla rodziców w grupie 4 latków

Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego? Przygotowałeś scenariusz zajęć i chcesz podzielić się nim z innymi? Dajemy Ci taką możliwość!
Prezentowane poniżej materiały to Wasze scenariusze zajęć dla dzieci w przedszkolu!
Jesienny krajobraz - scenariusz zajęć otwartych dla rodziców w grupie 4 latków
4.0
1 ocena
Oceń
{

ZAJĘCIA OTWARTE Z RODZICAMI W GRUPIE DZIECI 4–LETNICH „ZABAWY Z WIZYTÓWKAMI wg. I. MAJCHRZAK” ORAZ WSPÓLNE MALOWANIE nt. „JESIENNY KRAJOBRAZ”

1. Dzieci siedzą w kole każde dziecko otrzymuje wizytówkę swojego kolegi. Dzieci po kolei podnoszą wizytówki do góry — dziecko, którego wizytówka jest pokazywana ma za zadanie odgadnąć, że to jest jego wizytówka.

2. Zabawa „Znajdź swoje krzesełko” — krzesełka /na każdym krzesełku jest naklejone imię dziecka/ rozstawione po całej sali dzieci maszerują przy muzyce, na przerwę w muzyce mają za zadanie usiąść na krzesełku ze swoim imieniem. Zabawę powtarzamy zmieniając ustawienie krzesełek.

3. Zabawa „Pociąg — wąż” — rodzic - „lokomotywa” rusza przy muzyce, na przerwę w muzyce /stacja/ nauczycielka pokazuje wizytówki dzieci — wagouików”, które mają dołączyć do lokomotywy —pociąg rusz w dalszą drogę.

4. Zabawa relaksacyjna przy muzyce „Miś idzie spać” nauczycielka czyta tekst opowiadania przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej a dzieci wraz z rodzicami odtwarzają jego treść za pomocą odpowiednich ruchów.

5. Wspólne wykonanie prac plastycznych nt. „Jesienne drzewa” - rodzice z dziećmi podzieleni na trzy zespoły, każdy zespół otrzymuje arkusz szarego papieru z namalowaną wcześniej przez dzieci sylwetą drzewa. Zadaniem dzieci i rodziców jest naklejenie wydartych z kolorowych gazet jesiennych liści.

Pierwszy zespół — pogoda bezwietrzna wszystkie liście na gałęziach drzewa.

Drugi zespół — pogoda wietrzna liście opadające z drzewa,

Zespół trzeci — pogoda bezwietrzna — wszystkie liści leżą pod drzewem.

Po wykonaniu zadania dzieci wyszukują kartki ze swoim imieniem i przyklejają je na swoich pracach.

Autor: Małgorzata Wallach, Krystyna Brombosz

Twoje uwagi i pomysły

Tagi