Scenariusz zajęć porannych: „Ruch to zdrowie”

Scenariusz zajęć porannych: „Ruch to zdrowie”
2.8
4 oceny
Oceń

Cele ogólne:

 

  • Poznawanie własnego ciała
  • Rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej
  • Rozwijanie poczucia rytmu
  • Współdziałanie w grupie


Cele operacyjne:

Dziecko:

 

  •  Potrafi właściwie wskazać części ciała
  •  Potrafi odpowiednio naśladować ruchy nauczyciela
  •  Potrafi właściwie reagować na dźwięki instrumentów
  •  Odczuwa radość płynącą z zabawy.

 

Przebieg zajęć:

 

I. Zestaw ćwiczeń gimnastyczno - relaksacyjnych metodą W. Sherborne:

 

Ćwiczenia prowadzące do poznania własnego ciała i pozwalające zdobyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

 

  1.  Marsz po obwodzie koła. Dzieci, w zależności od dźwięku instrumentu który usłyszą, maszerują na całych stopach (tamburyno), na palcach (trójkąt), na piętach (kołatka).
  2.  Siad skulny: dzieci kręcą się dookoła osi w jedną i w drugą stronę na pośladkach odpychając się rękami.
  3.  Leżenie na brzuchu: dzieci obracają się dookoła osi w obie strony za pomocą rąk
  4.  Zabawa ze śpiewem: „Głowa – ramiona”. Dzieci pokazują tę część ciała, którą wymieniają w piosence. Z każdym powtórzeniem zwrotki tempo piosenki przyspiesza.


Głowa, ramiona, brzuch i stopy, brzuch i stopy, brzuch i stopy.
Głowa, ramiona, brzuch i stopy, brzuch i stopy, brzuch i stopy.
Oczy, uszy, usta, nos.


II. Zabawy muzyczno-ruchowe:

 

  • Do przodu krok
  • Wooge –googe
  • Marsz zucha
  • Stary niedźwiedź


III . Zabawy w kole:

 

  • Studnia
  • Lustro
  • Kotek Ciszek

 

 

Autor: Monika Szymanek

Twoje uwagi i pomysły

Tagi