Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3 letnich- Kolory wokół nas

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3 letnich- Kolory wokół nas
5.0
1 ocena
Oceń

Scenariusz zajęć w grupie dzieci 3 letnich- Kolory wokół nas

TEMAT: „Kolory wokół nas”- zabawy z kolorami.

 

GRUPA: 3-latki

 

CEL OGÓLNY: -Przypomnienie i utrwalenie nazw podstawowych kolorów.

 

CELE OPERACYJNE (dziecko):

-zna nazwy kolorów,

 -potrafi rozwiązywać zagadki,

 -określa kolory różnych przedmiotów,

 -tańczy w rytm muzyki,

-potrafi kolorować obrazki zgodnie  z instrukcją.

 

METODY:

czynne – zadań stawianych do wykonania

 

 słowne – zagadki

 

 oglądowe – obrazki

 

FORMY:

-zbiorowa

 -indywidualna

 

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

zagadki, kolorowe koła, kolorowe chmurki, białe obrazki różnych przedmiotów, kolorowe kwiaty i motyle do zabawy ruchowej, płyta z muzyka, obrazki do pracy  indywidualnej.

 

PRZEBIEG:

 

1.Rozwiązywanie zagadek.

 

 -Liście są takie i trawa też, jaki to kolor już chyba wiesz?

 

 -Marchewka zawsze ten kolor kryje, ale też takie bywają

 pomarańcze?

 

 -To będzie bardzo łatwa zagadka, jakiego koloru jest niebo

 i morze?

 

 -Tego koloru szukajcie w makach i muchomorze?

 

 -To kolor ciepły i miły, jak promienie słońca i płatki słonecznika.

 

Po odgadnięciu zagadki przez dzieci nauczyciel prezentuje kółeczko w tym kolorze.

 

2.Określanie kolorów przedmiotów.

 

 Na tablicy wiszą kolorowe chmurki i sylwety różnych przedmiotów

 wycięte z białego kartonu.

Zadaniem dzieci jest zgadnięcie w jakim kolorze jest dany przedmiot i powieszenie go pod odpowiednią chmurką.

 

3.Zabawa ruchowa „Motyle i kwiaty”.

 

 Na dywanie rozłożone są kolorowe kwiaty. Dzieci dostają opaski

 z kolorowymi motylkami, które zakładają na głowę. Gdy gra muzyka dzieci – motyle fruwają na łące między kwiatami, na przerwę dzieci stają na kwiatkach w kolorze ich motyli.

 

4.Praca indywidualna przy stolikach.

 

 Zadaniem dzieci jest pokolorowanie wiosennego obrazka. Na dole kartek narysowane są kolorowe kredki, które połączone są liniami z danymi obrazkami. Dzieci mają pokolorować obrazki w takich kolorach, jakie wskazują kredki.

 

5.Wystawa prac dzieci.

 

 Opracowała: Dorota Koroluk

Twoje uwagi i pomysły

Tagi