Scrabble na rodzinny wieczór - emocje i nauka w jednym

Scrabble na rodzinny wieczór - emocje i nauka w jednym
Drukuj Skomentuj

Spośród wielu gier planszowych dla całej rodziny, które są w stanie zająć nam cały wieczór, popularne Scrabble zajmują specjalne miejsce w sercach miłośników planszówek. Proste zasady, możliwość gry w cztery osoby, ogromny potencjał do rozwoju intelektualnego – wszystko to znajdziemy w Scrabble.

Scrabble – najważniejsze zasady gry

 

Zacznijmy od krótkiego przypomnienia, czym są Scrabble i jak się w nie gra. Scrabble to gra słowna, w której mogą uczestniczyć jednocześnie dwie, trzy, a nawet cztery osoby. Zasady są dziecinnie proste i w swojej podstawowej wersji ograniczają się konieczności układania słów z dostępnych płytek, zawierających różne litery polskiego alfabetu oraz 2 pustych (tzw. blanków), które mogą zastąpić dowolną literę.

 

Każdy gracz losuje 7 płytek, a następnie układa z nich słowa na planszy, która widoczna dla uczestników na stole, ma wymiary 15 na 15 pól. Po rozpoczęciu gry inni gracze dokładają płytki do tych już ustawionych, modyfikując słowa lub po prostu korzystając z jednej albo kilku liter, które pasują do naszego wymyślonego wyrazu. Każda litera jest punktowana, a dodatkowe pola mnożące liczbę punktów zwiększają intensywność rozgrywki i związane z nią emocje, sprawiając, że praktycznie nigdy się nie nudzi. 

 

Dobierz wersję Scrabble odpowiadającą potrzebom całej rodziny

 

Popularność tradycyjnej gry Scrabble sprawiła, że coraz częściej możemy spotkać się z różnymi jej wersjami, dopasowanymi do każdej grupy wiekowej i różnych zainteresowań graczy. Na pewno warta uwagi jest kompaktowa wersja podróżna gry Scrabble Travel. Po rozłożeniu samo opakowanie będzie służyć nam za planszę wyposażoną w odpowiednie otwory zamiast pól. Dzięki temu włożone płytki z literami będą stabilnie trzymać się na miejscu, dzięki czemu nawet turbulencje lub ostry zakręt nie zepsuje zabawy. 

 

Scrabble to gra, w którą warto zacząć grać ze swoimi dziećmi już od najmłodszych lat. Specjalnie z myślą o nich stworzono Scrabble Junior, które sprawdzą się nawet w przypadku 5-latków. Gra ta nieco różni się od tradycyjnej wersji Scrabble i skupia się na odtwarzaniu różnych słów, które zostały już wydrukowane. To zatem łatwiejszy wariant, który stanowić będzie preludium do prawdziwych emocji związanych z tradycyjną grą w Scrabble. 

 

Scrabble – dlaczego warto w nie grać?

 

Dlaczego warto zainwestować w grę planszową Scrabble i spędzać w taki sposób długie, zimowe wieczory? Przede wszystkim jest to nauka przez zabawę, co w przypadku młodych, kształtujących się umysłów jest bezcenne. Dzieciaki nie tylko opanowują pisownię, ale także rozwijają swoją wyobraźnię i uczą się różnych nowych wyrazów. 

 

Taka aktywna praca umysłu to nie tylko korzyści dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób w średnim wieku i seniorów. Angażowanie się w różne aktywności intelektualne doskonale wpływa zarówno na funkcjonowanie naszej pamięci, jak i dobrostan psychiczny, a regularne zdobywanie punktów za interesujące słowa wpływa na pobudzenie ośrodka nagrody w naszym umyśle i zapewni ogromną satysfakcję.

 

Co jednak najważniejsze, to wspólny wieczór z rodziną i przyjaciółmi. W końcu spędzimy go naprawdę ze sobą, robiąc coś razem, rozmawiając, odczuwając dokładnie takie same emocje i zbliżając się do siebie nawzajem. Mało która gra jest w stanie zatrzymać nas na dłużej, a Scrabble robi to już od ponad 90 lat. To dostateczny powód, by, biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę gry, wzbogacić swoją kolekcję planszówek o ten właśnie klasyk i zaprosić do wspólnej zabawy wszystkich domowników, bez względu na wiek.

 

Źródło: materiały prasowe

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!