Słowacja - najlepsze miejsca dla dzieci

Słowacja - najlepsze miejsca dla dzieci
Drukuj Skomentuj

Podczas planowania rodzinnych wyjazdów warto wziąć pod uwagę naszego południowego sąsiada. Mamy na myśli Słowację, gdzie czeka wiele atrakcji dla dzieci na każdą porę roku.

Słowacja to idealny kraj na rodzinny wypoczynek. Jego największe atrakcje leżą blisko polskiej granicy, więc dojazd nie powinien stanowić dużego problemu. Koniecznie sprawdźcie, jakie miejsca trzeba pokazać dzieciom.

 

Słowackie ośrodki narciarskie


Słowacja może pochwalić się świetną infrastrukturą narciarską. Do najchętniej odwiedzanych ośrodków należą Jasna, Chopok oraz Tatrzańska Łomnica. I właśnie one mają najwięcej do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Na miejscu dostępne są trasy dla doświadczonych narciarzy, oraz takie, na których z powodzeniem mogą szusować maluchy. Dużym atutem są także bezpieczne  wyciągi dostosowane do możliwości kilkulatków a także szkółki narciarskie. Miłą niespodzianką dla każdego malucha będą też bajowe postacie – można je spotkać na wielu słowackich stokach.

 

Zobacz też inne zagraniczne ośrodki, gdzie wraz z dzieckiem można pojeździć na nartach. Wejdź: Najlepsze zagraniczne ośrodki na narty z dzieckiem

 

Aquapark Tatralandia


Poza zabawą na stoku maluchy mogą liczyć też na inne atrakcje. Ciekawą propozycją będzie na przykład wizyta w Aquaparku Tatralandia, znajdującym się w Liptowskim Mikulaszu. Na miejscu dostępnych jest kilkanaście basenów z różnymi atrakcjami, różnorodne zjeżdżalnie, a także świetne strefy tematyczne. Dzieciom na pewno spodoba się Wyspa Piratów z Karaibów z mnóstwem egzotycznych zwierzątek oraz zjeżdżalniami oraz Tropical Paradise, dzięki któremu każdy poczuje się jak w prawdziwym tropikach!

Ceny biletów do Tatralandii zależą od czasu, jaki ktoś zamierza tam spędzić, oraz atrakcji, z jakich zamierza korzystać. Najmniej kosztuje wstęp dla maluchów (ok. 11 euro na 3 godziny). Istnieje też możliwość zakupienia biletu rodzinnego na trzy godziny lub cały dzień. Cena to odpowiednio 45 lub 52 euro i obejmuje ona dwoje dorosłych i dziecko do 12 lat. Za każde następne dziecko należy dopłacić 7 euro.

 

Ogród zoologiczny w Bojnicach


Wypoczywając na Słowacji warto odwiedzić też uzdrowiskową miejscowość Bojnice. Znajduje się tam najstarsze słowackie zoo, w którym żyje trzysta dziewięćdziesiąt gatunków zwierząt. Zwiedzający najchętniej zaglądają do pawilonu słoni, małp oraz do akwarium. Specjalnie dla najmłodszych gości na terenie zoo przygotowano miejsce dla dzieci, obejmujące domki do zabawy oraz wieżę widokową ze ślizgawką. Zjeżdżając po mniej maluchy trafiają do przyjaznych domowych zwierzątek.

Bilet wstępu do zoo kosztuje od 4 euro dla dorosłych i od 2 euro dla dzieci.

 

Bajkowa Wioska Habakuky


Habakuky to atrakcja sezonowa – dostępna wiosną i latem – znajdująca się w gminie Donovaly pod Novą Hol'ą. Miejsce to urzeka wyjątkową architekturą, która nawiązuje do ludowych słowackich bajek. W wiosce można spotkać także ich bohaterów, a te nieoczekiwane spotkania zawsze kończą się doskonałą zabawą dla całej rodziny.

Bilety wstępu: 5,50 euro – dzieci, 8,50 euro – dorośli. Istnieje możliwość zakupienia biletów rodzinnych – koszt od 20,25 euro.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi