Sosnowieckie placówki dla dzieci polecane przez rodziców

Sosnowieckie placówki dla dzieci polecane przez rodziców
Drukuj Skomentuj

Przejrzyjcie opisy placówek przedszkolnych w Sosnowcu i wybierzcie najlepsze miejsce dla Waszej pociechy. Oto kilka atrakcyjnych obiektów.

Niepubliczne Przedszkole Małego Sportowca „Bajkowo i Sportowo”

 

 

Ta placówka mieści się przy ulicy Kukułek 57. Głównym celem przedszkola jest stymulowanie wszechstronnego rozwoju maluchów, a także rozwijanie ich zainteresowań sportowych. Nad podopiecznymi czuwa kadra odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo, pod czujnym okiem trenera sportowego, dzieci chętnie uczą się elementów piłki nożnej, a zimą próbują swoich sił w jeździe na nartach. Obiekt wyposażony został w 3 sale dydaktyczne. W jednej z nich znajdują się akcesoria sportowe, z których korzystają maluchy w wieku od 2 do 6 lat. W celu integracji rodziców i dzieci, przedszkole oferuje organizację urodzin. Imprezy odbywają się w weekendy, a nad wszystkim czuwają kompetentni pedagodzy.

 

Informacje dodatkowe:

 

- język angielski

- zajęcia teatralne

- zajęcia plastyczne

- opieka logopedy i pedagoga

- gra na instrumencie

- wycieczki

 

Adres:

 

Niepubliczne Przedszkole Małego Sportowca „Bajkowo i Sportowo”

ul. Kukułek  57

Sosnowiec

 

 

Niepubliczne Przedszkole „Elfik”

 

 

Budynek przedszkolny zlokalizowany jest w przestronnym domu z ogrodem i placem zabaw. Mieści się w cichej i spokojnej okolicy, blisko centrum Sosnowca. Placówka otwarta jest dla dzieci od 2,5 do 6 lat. Maluchami zajmuje się grono wykwalifikowanych pedagogów, którzy zwracają uwagę na wiek, stopień rozwoju i indywidualne predyspozycje swoich podopiecznych. Maksymalna liczba dzieci w grupie to 16 osób. Aktualnie, w obiekcie działają 3 grupy: Żabki, Biedronki i Motylki. Przedszkole oferuje posiłki dostosowane do potrzeb dziecka w postaci śniadania, drugiego śniadania, obiadu i podwieczorku. Dodatkowo, placówka zapewnia dzieciom opiekę psychologa, logopedy, a także zabawę z rówieśnikami. Ponadto, maluchy mogą brać udział w różnych konkursach i wycieczkach.

 

Informacje dodatkowe:

 

- język angielski

- język niemiecki

- rytmika

- korektywa

- taniec nowoczesny

- kółko kulinarne

- matematyka

 

Adres:

 

Niepubliczne Przedszkole „Elfik”

ul. Stalowa 9

Sosnowiec

 

 

Prywatne Przedszkole „Skrzaty z Przyszłością” w Sosnowcu

 

 

 

Przedszkole posiada 16-letnie doświadczenie w opiece nad dziećmi. Mile widziani są tutaj podopieczni w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzieci mają zapewnione 4 posiłki dziennie, w skład których wchodzi pierwsze i drugie śniadanie, podwieczorek, a także dodatkowo płatne obiady. Obiekt sprawuje opiekę nad dziećmi od godziny 7:00 do 17:00. Placówka chętnie korzysta zarówno z programów nauczania zatwierdzanych przez MEN jak i programów autorskich stworzonych przez swoich nauczycieli. Zajęcia programowe wzbogacone są o warsztaty plastyczno-techniczne, wycieczki do teatru, kina lub muzeum oraz organizację imprez okolicznościowych takich jak: Dzień Mamy, Dzień Babci i Dziadka, Chłopca i Dziewczynki, Dzień Drzewa, czy Dzień Ziemi. Do zajęć dodatkowych zalicza się rytmikę, język angielski, zajęcia z logopedą, basen, a także zajęcia komputerowe.

 

Informacje dodatkowe:

 

- opieka psychologa i pedagoga

- taniec nowoczesny

- zajęcia muzyczno-ruchowe

- korektywa 

 

Adres:

 

Prywatne Przedszkole „Skrzaty z Przyszłością” w Sosnowcu

ul. Dziewicza 41
Sosnowiec

 

 

Wesołe Przedszkole

 

 

To przedszkole powstało dzięki połączeniu pasji, wiedzy, świadomości oraz marzeń o stworzeniu miejsca, w którym dzieci będą mogły optymalnie rozwinąć swój potencjał, kreatywność, ciekawość oraz naturalną radość życia. Głównym celem placówki jest rozwijanie w maluchach świadomości siebie, a także wspieranie ich w stawaniu się dojrzałymi, niezależnymi i mądrymi ludźmi. Warto wspomnieć, że obiekt oferuje takie zajęcia dydaktyczne jak: warsztaty plastyczne, zajęcia techniczne, muzyczne, teatralne oraz kulinarne. Zgodnie z profilem obiektu, dostępne są również zajęcia artystyczno-sportowe w postaci rytmiki, Capoeiry, tańca, czy lekkoatletyki. W ramach czesnego, przedszkole proponuje także przesiewowe badania logopedyczne, konsultacje z psychologiem, bajkoterapię, dogoterapię, a także zajęcia z języka angielskiego. 

 

Informacje dodatkowe:

 

- basen

- Internet

- imprezy tematyczne

- kółko florystyczne

- gimnastyka ogólnorozwojowa

 

Adres:

 

Wesołe Przedszkole

ul. Ostrogórska 21
Sosnowiec

 

 

Zobacz także:

 

 

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Tagi