Sposoby na niejadków - wykład w Krakowie

Sposoby na niejadków - wykład w Krakowie
Skomentuj

20 marca 2019 r. o godz. 10:30 w NCK odbędzie się wykład nt. tego, jak pobudzić apetyt i zachęcić dziecko do jedzenia zdrowych posiłków.

KLUB SUPER MAMA

 

Sala kameralna 203

Sposoby na niejadków - jak pobudzić apetyt i zachęcić dziecko do jedzenia zdrowych posiłków


Spotkanie poprowadzi Aneta Wojnicz – dietetyczka.


Brak apetytu u dzieci jest częstą przyczyną niepokoju rodziców. Zdarza się, że wkładają oni wiele wysiłku w przygotowanie smacznych, atrakcyjnie wyglądających potraw, które niestety nie spotykają się z zainteresowaniem ich pociech. Przyczyn zaburzeń łaknienia u dzieci jest wiele i to im w pierwszej kolejności należy się przyjrzeć, aby zaproponować skuteczne rozwiązanie tego problemu.


Na wykładzie zostaną omówione różne przyczyny braku apetytu, zarówno patofizjologiczne, psychologiczne, jak i wynikające z błędów żywieniowych. Rodzice dowiedzą się, jak monitorować parametry ciała oraz stan odżywienia dziecka, a także które sytuacje są powodem do obaw. Zostaną omówione zasady prawidłowo zbilansowanej diety, dostarczającej niezbędnych minerałów i witamin, warunkujących dobry apetyt. Porozmawiamy również o sposobach na „przemycanie” wartościowych produktów do codziennego jadłospisu „niejadków”.

 

 

Aneta Wojnicz – dietetyczka na stałe związana z Fundacją Rozwoju i Terapii „Moja Przestrzeń”, specjalizująca się w prowadzeniu pacjentów z alergią pokarmową, nadpobudliwością psychoruchową oraz innymi chorobami zależnymi od diety.  Posiada doświadczenie w bilansowaniu diety, w tym eliminacyjnej, a także praktyczne umiejętności związane z gotowaniem zdrowych potraw. W ramach działalności Fundacji współprowadzi warsztaty dietetyczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  Jest mamą dziecka z alergią na gluten i białka mleka krowiego oraz zwolenniczką zdrowej, ekologicznej kuchni budującej odporność całej rodziny.

 

Bilet: 1 zł

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!

Najbliższe wydarzenia w Krakowie

Przedszkola w Krakowie

Prywatne Przedszkole nr 11 English Speaking Pre-School

Prywatne Przedszkole nr 11...

Przedszkole posiada duże, przestronne pomieszczenia w pełni dostosowane do potrzeb Dzieci, do działań dydaktycznych i do zabawy. Na powierzchni ponad 200 m2 ma
Przedszkole Bright Child

Przedszkole Bright Child

Anglojęzyczne przedszkole Bright Child jest nowoczesną i innowacyjną placówką. Czerpiemy z doświadczeń najlepszych przedszkoli w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy us