Przedszkole Językowe Świat Odkrywców (Stara Gadka)

Przedszkole Językowe Świat Odkrywców
zobacz więcej (18)
Adres:
Kombajnowa  13 A, Stara Gadka
Sprawdź na mapie
Drukuj Dodaj ocenę

Udogodnienia

 • język angielski
 • język hiszpański
 • logopeda
 • psycholog
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • taniec nowoczesny
 • balet
 • basen
 • zajęcia teatralne
 • kółko kulinarne
 • matematyka
 • urodziny
 • warsztaty dla dzieci
 • warsztaty dla rodziców
 • imprezy tematyczne
 • oczyszczacz powietrza
 • parking
 • własny ogród
 • zajęcia sportowe

Cennik

Grupa 3-latków od 900 PLN
Grupa 4-latków od 900 PLN
Grupa 5-latków od 900 PLN

Opis obiektu

Przedszkole Językowe Świat Odkrywców powstało z myślą o stworzeniu bezpiecznego, przyjaznego i stymulującego środowiska, w którym każde dziecko będzie traktowane z godnością, zaufaniem i w sposób indywidualny. Stawiamy na solidne fundamenty edukacji, wykorzystując do tego wrodzoną ciekawość dziecka.

Nasze motto: "Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę." -Benjamin Franklin  Nasze Przedszkole jest otwarte przez 12 miesięcy w roku w godz: 7:30-17:30, oprócz dni wolnych od pracy, świąt państwowych oraz podawanych na początku roku szkolnego pięciu tzw. „dni dyrektorskich”, kiedy to przedszkole planowo nie pracuje (np. 2 maja, 24 i 31 grudnia, piątek po Bożym Ciele). Od września do czerwca uczymy zgodnie z podstawą programową MEN, którą rozszerzamy o szeroki wachlarz zajęć wszechstronnie rozwijających pamięć, koncentrację, kreatywność oraz kompetencje emocjonalne społeczne, według określonego na początku roku szkolnego harmonogramu. W lipcu i sierpniu proponujemy atrakcyjny program wakacyjny, w który nawet na moment nie wkrada się nuda. Świat Odkrywców znajduje się w malowniczej okolicy stworzonej przez przepiękne lasy, łąki i pola....

Galeria

Program nauczania

Nasza kadra została dobrana pod kątem kompetencji pedagogicznych i dydaktycznych. Pracują u nas nauczyciele wyróżniający się pasją do wykonywanego zawodu i predyspozycjami do pracy z dziećmi. Dzięki temu dzieci mają zapewnioną doskonałą opiekę osób, które traktują je w indywidualny sposób a czas spędzony w przedszkolu jest ciekawy i atrakcyjnie przygotowany.

Nasi Odkrywcy mają okazję rozwijać swoje indywidualne talenty i zainteresowania poprzez udział w ciekawych zajęciach. Dbamy aby ta oferta była różnorodna i atrakcyjna dla dzieci. Oferta zajęć zmienia się co jakiś czas, w zależności od potrzeb i zainteresowań dzieci. Dzięki temu nasi uczniowie podczas kilkuletniego pobytu w przedszkolu mają okazję spróbować bardzo wielu aktywności.  Posiadamy również bogatą ofertę zajęć dodatkowych, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia nasze przedszkole.


Zajęcia w ramach czesnego:


język angielski


Oferujemy codzienną i skuteczną naukę języka angielskiego metodą zajęć lekcyjnych i projektów. Polega ona na nauce języka w praktyce, dzięki czemu dzieci poznają nowe słowa, ćwiczą wymowę i kreatywnie spędzają czas na zabawie i nauce. W naszym przedszkolu, każda grupa prowadzona jest przez nauczyciela anglojęzycznego, dlatego język ten towarzyszy dzieciom w każdej aktywności przedszkolnej tworząc tym samym naturalne środowisko do nauki języka obcego jak ojczystego. 


język hiszpański

 

Dzieci mają zapewnioną także naukę języka hiszpańskiego z doświadczoną lektorką. Przyswajanie języka jest niezwykle przyjemne i wesołe poprzez wprowadzane nauki za pomocą rymowanek, piosenek oraz tańca. Dzieci poprzez modelowanie lektora i powtarzanie rozwijają struktury językowe w sposób naturalny, bez konieczności uczenia się reguł gramatycznych.            

 

robotyka - programowanie dla dzieci


Zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci uczą się tworzyć roboty, wykorzystując do tego specjalnie zaprojektowane klocki Lego Education WeDo oraz je programować. Ta forma zajęć, kładzie nacisk przede wszystkim na zabawę i interakcję, sprawia, że dzieci bardzo szybko przyswajają wiedzę, a także rozwijają w sobie pasję do jej zdobywania.       

 

taniec

 

Zajęcia z tańca nowoczesnego dostosowane do wieku oraz predyspozycji rozwojowych dzieci. Na zajęciach dzieci uczą się podstawowych kroków tańca i prawidłowej postawy. Zajęcia taneczne doskonale rozwijają koordynację, słuch muzyczny oraz orientację we własnym ciele i przestrzeni. Są to zajęcia, które przede wszystkim pobudzają naturalną radość dziecka i doskonale pożytkują dziecięcą energię.

W Świecie Odkrywców nie zapominamy o tradycji i zwyczajach. Taniec ludowy to kolejna odsłona naszych zajęć z wychowania muzycznego w naszym przedszkolu, kontynuując tym samym wielotorowe i wielozmysłowe kształcenie. Jak każdy taniec, taniec ludowy wspomaga rozwój ogólny dziecka, wpływa pozytywnie na jego pamięć, sprawność ruchową oraz wspomaga w poczuciu własnej wartości. Celem zajęć jest poznanie i kształtowanie szacunku do narodowych i lokalnych tradycji, muzyki i tańca tradycyjnego u dzieci. Przy okazji dzieci poznają tradycje ludowe, zwyczaje i obrzędy różnych regionów Polski wraz z charakterystycznymi dla danego regionu stroju.            

 

joga 

 

Zajęcia z Jogi dla dzieci prowadzi doświadczona instruktorka jogi. Ćwiczenia polegają na  naśladowaniu i odgrywaniu ról, np. zwierząt z opowiadania. Wszystkie z poznawanych asan uczą utrzymywania równowagi, kontrolowania swojego ciała i koncentracji.

 

zajęcia autorskie obieżyświat


To autorski program zajęć rozwijających wiedzę o świecie, których głównym celem jest przybliżenie dzieciom kultury, tradycji, języka, obyczajów, a także środowiska geograficznego różnych krajów,  tak by wzbudzić w nich ciekawość świata. Prowadzone w ramach tego programu warsztaty kulinarne – to fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie dzieci poznają przyprawy z Afryki, Azji czy Ameryki Południowej, a także gotują  potrawy charakterystyczne dla różnych krajów i regionów. 

 

 kodowanie

 

Zajęcia kodowania dla najmłodszych to przede wszystkim zabawa z kodem. Prowadzący posługują się zrozumiałym dla dzieci językiem, mówią w sposób jasny i prosty, dzięki czemu łatwiej jest im zrozumieć mechanizmy i zagadnienia informatyczne.            

 

zajęcia autorskie młody przyrodnik

 

Zajęcia rozwijające umiejętność obserwacji oraz rozwiązywania problemów przyrodniczych. Kształtujące umiejętność współpracy w zespołach zadaniowych oraz grupie rówieśniczej. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z bogactwem przyrodniczym najbliższej okolicy. Dzieci nauczą się poznawać przyrodę wszystkimi zmysłami, zdobywać wiedzę o środowisku, jego ochronie i zagrożeniach.            

 

rytmika

 

Zajęcia rytmiki w naszym przedszkolu to nie tylko śpiewanie piosenek, ale także poznawanie muzyki i instrumentów z różnych stron świata i regionów Polski. To również przybliżanie dzieciom różnych gatunków muzycznych od muzyki klasycznej po muzykę rockową. 

 

logorytmika/logopeda

 

Zajęcia te skierowane są zarówno do dzieci, które mają problemy logopedyczne (wówczas ich  celem  jest korygowanie wad mowy i zaburzeń słuchu), jak i do dzieci mówiących prawidłowo, gdyż wówczas ich zadaniem jest doskonalenie języka, dzięki czemu dzieci uwrażliwiane są na cechy wspólne muzyki i mowy takie, jak: rytm, melodia, tempo, dynamika i barwa dźwięku. Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu  prowadzone są w formie zabawy przez wykwalifikowanego i doświadczonego logopedę. 

 

 

wycieczki autokarowe

 

W każdym miesiącu odbywa się co najmniej jedna wycieczka, w ramach której dzieci mają okazję bezpośrednio poznawać otaczający je Świat. 

 

zajęcia sensoryczne, uspołeczniające, arteterapia

 

 

Zajęcia dodatkowo płatne:


- basen


Nauka oraz doskonalenie pływania dla dzieci od 3-ego roku życia, prowadzone na basenie w bliskiej okolicy przedszkola, prowadzone przez trenerów pływania i profesjonalistów, którzy lata spędzili na basenach trenując oraz zdobywając najwyższe laury w Polsce i za granicą. Trenerzy stawiają na jakość zajęć, nowoczesność i innowacyjność


- balet


Balet, jak żaden inny rodzaj tańca najlepiej uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny, pomaga rozwinąć harmonijną koordynację ruchową, zachęca do inwencji twórczej. Dzieciom „dynamicznym” pozwala na rozładowanie energii, a tym zamkniętym w sobie na pokonanie swej nieśmiałości. Motywuje do współdziałania w grupie, uwrażliwia na sztukę, a szczególnie na muzykę, wprowadza w świat piękna.


- karate


Treningi dla dzieci są połączeniem elementów karate z zabawą. Ćwiczenie karate świetnie rozwija zmysł równowagi i koordynację ruchów, której często dzieci jeszcze nie mają. Trening karate uczy dzieci bezpiecznego i koleżeńskiego przebywania w grupie. Podczas ćwiczeń przykłada się dużą wagę do dbałości o partnera, na którym wykonuje się technikę i do bezpiecznego poruszania się w otoczeniu innych ćwiczących.


- indywidualne zajęca z logopedą


Każde dziecko, na początku roku przedszkolnego, jest bezpłatnie diagnozowane przez logopedę, który określa poziom rozwoju językowego dziecka, a w razie potrzeby proponuje udział w indywidualnych zajęciach terapeutycznych. Pomoc logopedy obejmuje również spotkania z rodzicami i wspomaganie personelu pedagogicznego w rozwijaniu kompetencji językowych dzieci. Program pracy z dzieckiem jest dostosowywany indywidualnie do jego możliwości i potrzeb. Metody pracy, jakie stosuje logopeda to przede wszystkim gry i zabawy, co sprawia, że dzieci uczestniczą w zajęciach chętnie i nie nudzą się.

 

- indywidualne zajęcia z j. angielskiego


Indywidualna nauka języka angielskiego z lektorem pozwala na idealne dopasowanie harmonogramu i treści kursu do potrzeb dziecka. Dziecko uczy się we własnym tempie i skupia się na interesujących go zagadnieniach, aby już wkrótce móc cieszyć się szybkimi postępami i swobodną komunikacją.


Kolorowanki