Stary plac zabaw i zabawki w przedszkolu

ilona,

W przedszkolu, do którego uczęszczają moje dzieci, sprzęt do zabawy jest w stanie sztrasznym - ma już około 30 lat. Burmistrz nie chce się zająć wymianą, ponieważ twierdzi, że nie ma na to funduszy. Boję się, że moim dzieciom stanie się jakaś krzywda. Co z tym zrobić, gdzie to zgłosić?

Kasia Skóra
specjalista

Niekoniecznie trzeba zgłaszać gdzieś taki stan rzeczy w przedszkolu, a można spróbować coś z tym zrobić. Jest kilka sposobów na to, aby poprawić stan zabawek i dodatkowo uzupełnić o nowe.

Jednym z nich mogłaby być składka Rodziców na nowe zabawki. Wystarczyłoby aby wpłacali 5zł miesięcznie przez kilka miesięcy i już uzbierałaby się konkretna suma na zakup nowych zabawek. Można by zorganizować specjalny dzień w przedszkolu, w którym każde dziecko przynosi ze sobą zabawkę i przekazuje ją na rzecz przedszkola. Mogłaby to być już używana zabawka (chociaż nie wiadomo czy dzieci chętnie oddawałyby swoje zabawki na rzecz grupy) lub zupełnie nowa. Jeszcze innym sposobem może być znalezienie firmy, która stałaby się sponsorem zabawek w zamian za umieszczenie jej reklamy na ogrodzeniu przedszkola. Można próbować też skierować swoją prośbę do instytucji lokalnych, np. do parafii.

Warto pamiętać, że w kontaktach z instytucjami lub firmami dobrze jest  redagować oficjalne pisma, najlepiej poświadczone przez dyrekcję przedszkola, a dodatkowo dzwonić i udać się osobiście do takiej firmy, by na pewno prośba została zauważona. Myślę, że w ten sposób udałoby się pomóc dzieciom i zorganizować im nowe zabawki i sprzęt do edukacji.

Skomentuj

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!