Stroje karnawałowe dla dzieci - najlepsze pomysły na przebranie

Stroje karnawałowe dla dzieci - najlepsze pomysły na przebranie
Drukuj Skomentuj

Karnawał zbliża się wielkimi krokami, więc warto z wyprzedzeniem zaplanować strój karnawałowy na imprezę w przedszkolu bądź szkole. Co teraz jest w modzie, a co nigdy z niej nie wychodzi? Podpowiadamy, które pomysły na karnawałowe stroje sprawdzą się idealnie.

Stroje karnawałowe dla dzieci – najlepsze pomysły


Stroje karnawałowe są z reguły bardzo kolorowe, a dzieci uwielbiają szczególnie te, które nawiązują do ich ulubionych bajek. Kto nie chciałby przebrać się za księżniczkę, bohatera z Psiego Patrolu czy Piżamersów, czy superbohatera? Równie popularne są stroje kowbojów, strażaków czy policjantów, które od lat królują na zabawach karnawałowych w szkołach i przedszkolach. Nie słabnie również zamiłowanie do przebierania się za zwierzęta.

 

Sprawdź również: Zabawy dla dzieci w wieku 0-6 lat


Twoje dziecko może jednak się odznaczać. Ogranicza was jedynie wyobraźnia. Dlaczego nie przebrać się za sławną osobę – na przykład Einsteina bądź Kopernika lub za znane rzeźby, postaci z obrazów czy budowle – na przykład Statuę Wolności, Wieżę Eiffla, Mona Lisę, Krzyk czy i inne tego typu.

 

Stroje karnawałowe dla dzieci – szybkie pomysły na karnawał DIY


Nie musisz wydawać fortuny, by dziecko było zadowolone ze swojego stroju na bal karnawałowy i by wyróżniało się na tle innych dzieci. Musisz jednak wiedzieć, że wymaga to sporo pracy i zapewne wycieczek do sklepów. Efekt końcowy będzie warty jednak każdej kropli potu.

 

Czytaj także: Edukacja przedszkolna pomocna w dorosłym życiu?

 

Wypożyczalnia strojów karnawałowych – czy to dobry pomysł?


Osoby, które nie chcą płacić fortuny za strój karnawałowy do założenia na jeden raz, mogą skorzystać z usług wypożyczalni strojów karnawałowych. To o wiele tańsze rozwiązanie, a często w takich miejscach wybór kostiumów jest ogromny.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!