Żłobek Lechitki (Suchy Las)

Żłobek Lechitki
Oceniono na:
2.5/5
zobacz więcej (3)
Wyświetl numer telefonu
Adres:
Powstańców Wielkopolskich  89, Suchy Las
Drukuj Dodaj ocenę

Standard

 • logopeda
 • rytmika
 • gimnastyka ogólnorozwojowa
 • korektywa
 • zajęcia teatralne
 • indywidualna opieka nad dziećmi
 • warsztaty dla dzieci
 • warsztaty dla rodziców
 • imprezy tematyczne

Opis obiektu

Żłobek Lechitki mieści się w wolnostojącym budynku, na parterze. Nasz personel dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dzieciom odpowiednie warunki rozwoju, opieki, zabawy i nauki.   Warunki lokalowe   Na powierzchni 140 m2 znajdują się dwie przestronne sale doskonale wyposażone, dwie niezależne łazienki, aneks kuchenny, szatnie i wózkarnie. Na terenie żłobka znajduje się duży ogród dostosowany do zabaw dla dzieci. Nasz żłobek jest doskonale wyposażony zarówno w materiały dydaktyczne, jak i zabawki.   Misja   Nasz żłobek to miejsce naprawdę wyjątkowe – potwierdzi to grono zadowolonych rodziców, których maluchy dotychczas skorzystały z naszej opieki. W Lechitkach bawimy i uczymy – swobodna i radosna atmosfera pozwalają na to, by codzienny pobyt w żłobku był dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Nasze doświadczenie pozwala nam stwierdzić, że połączenie nauki z zabawą to najlepszy sposób na zapewnienie zrównoważonego rozwoju najmłodszym dzieciom.   Każde dziecko jest...

Galeria

Program nauczania

Nasza wykształcona kierunkowo Kadra proponuje Waszym Pociechom bogatą ofertę zajęć:

 

 • GIMNASTYKA KOREKCYJNA „Trzymam się prosto”

 

W dzisiejszych czasach coraz częstszym problemem zdrowotnym jest występowanie u dzieci wad postawy. Lekceważenie tego problemu może przynieść negatywne skutki w dorosłym życiu. Zajęcia te mają na celu korekcję wad postawy przez dobór odpowiednich ćwiczeń rozciągających, wzmacniających oraz naukę utrzymania prawidłowej postawy ciała podczas ruchu i spoczynku.

 

 • ZABAWY Z PIŁKĄ

 

Zabawa z piłką to znakomita forma aktywności fizycznej. Nie tylko gwarantuje prawidłowy rozwój dziecka, wzmacnia mięśnie oraz poprawia koordynację ruchową, ale też uczy je współpracy w grupie i samodyscypliny . Zabawa ta może być źródłem radości i satysfakcji, a z czasem przerodzić się w pasję, którą maluch będzie chciał w przyszłości rozwijać.

 

 • ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE

 

Zajęcia te pozwalają dzieciom czerpać radość z ćwiczeń i tańca. Taniec i rytmika rozwija dzieci na wielu płaszczyznach, sprawia, że dziecko lepiej śpi i lepiej radzi sobie z wyzwaniami fizycznymi i emocjonalnymi. Dodatkowo zajęcia z rytmiki pomagają dzieciom skupić uwagę, planować i nie rozpraszać się, tworzą pozytywne korelacje między sprawnością fizyczną i możliwościami poznawczymi.

 

 • BAJKOTERAPIA

 

polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych czy relaksacyjnych. Dzięki tej formie zajęć dziecko poznaje kulturę, obyczaje, historię, uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania. Bajkoterapia może być również stosowana w celach terapeutycznych, ponieważ wyzwala różnego rodzaju emocje, pozwala odreagować napięcia oraz zaspokajać podstawowe potrzeby. Pozwala spojrzeć na problem z innej strony.

 

 • Zajęcia Logopedyczne „GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA”

 

Zabawne sposoby na usprawnianie narządów mowy przede wszystkim języka, warg, policzków , żuchwy , podniebienia miękkiego oraz koordynacja tych ruchów z oddechem. Zajęcia te spełniają ważną rolę w procesie wspierania rozwoju mowy u dziecka.

 

 • NAUKA CZYTANIA METODĄ GLOBALNĄ

 

Podczas czytania globalnego dziecko rozpoznaje i nazywa cały wyraz, nie wnikając w jego strukturę i nie znając liter. Czytanie globalne stosują Wasze maluchy od wczesnego dzieciństwa. Dzieci „odczytują” nazwy na reklamach, pudełku z jogurtem, tytuł na ulubionej książeczce. I wcale nie przeszkadza im w tym nieznajomość liter. Demonstrując dziecku plansze z wyrazami sprawiamy, że zapamiętuje ono ich wygląd, kojarzy z nazwą, a że potencjał intelektualny maluchów jest olbrzymi, szybko przyswaja sobie treść wielu plansz.

Kolorowanki