Świąteczne książki dla dzieci - jakie warto wybrać?

Świąteczne książki dla dzieci - jakie warto wybrać?
Drukuj Skomentuj

Boże Narodzenie 2022 nadchodzi wielkimi krokami. Wiele osób ma zamiar sprezentować dzieciom na Mikołajki czy pod choinkę książkę o tematyce świątecznej. Jest ich na rynku wiele, więc skąd wiadomo, którą najlepiej wybrać? Podpowiadamy.

Świąteczne książki dla dzieci – klasyka pod choinkę


Każde dziecko choć raz w życiu powinno dostać pod choinkę klasykę. Mowa tu o „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Książce wiecznie żywej, aktualnej i niezwykle mądrej. Z głębokim i skutecznym przesłaniem. Warto podarować ją dzieciom powyżej pięciu lat.

 

Świąteczne książki dla dzieci – co wybrać?


Na rynku wydawniczym możemy znaleźć też wiele współczesnych książek, które warto podarować dziecku w prezencie na Boże Narodzenie. Warto rozważyć zakup m.in. „Wierszyków świątecznych” Kasi Huzar-Czub, która jak nikt sprawi, że dziecko poczuje klimat świąt. Na uwagę zasługują też piękne ilustracje, które z pewnością przypadną do gustu maluchom.

 

Sprawdź także: Mikołajki w przedszkolu - co włożyć do mikołajkowej paczki?


Doskonale sprawdzi się też „Gwiazdkowy prosiaczek” autorstwa J.K. Rowling. To niezwykle wyjątkowa, emocjonująca i podnosząca na duchu powieść przygodowa o więzi chłopca i jego ukochanej przytulanki.


„Nowa praca Świętego Mikołaja” to kolejna propozycja – choć nieco inna od pozostałych. Już sam tytuł zdradza nam, że to całkiem odmienne od tych, które znamy, losy Mikołaja. Urzeka nie tylko ciekawą historią, ale i dużą dawką humoru.

 

Czytaj również: Czy pomożecie uratować Gwiazdkę? Akademia Elfów Świętego Mikołaja!


„Mruczęty. Kot Mikołaja” to świąteczna historia ze zwierzęciem w roli głównej. To opowieść pisana wierszem, która sprawdzi się jako prezent dla dzieci, które nie potrafią długo wytrzymać przy książce. Jednak mole książkowe również będą zachwycone tą krótką opowiastką.

 

 

 

Autorka: Izabela Nestioruk-Narojek

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!