Świąteczne lampiony ze słoików - jak je wykonać?

Świąteczne lampiony ze słoików - jak je wykonać?
Drukuj Skomentuj

Wszyscy uwielbiamy świąteczne przygotowania, a wielu z nas z ubieraniem choinki i dekorowaniem domu nie jest w stanie wytrzymać nawet do grudnia! Doskonałą propozycją na przygotowanie dekoracji świątecznych, które ozdobią nasz dom w ten wyjątkowy czas, są lampiony ze słoików. Jak je wykonać? Odpowiadamy.

Świąteczne lampiony DIY malowane farbami – jak je wykonać?


Samodzielne wykonanie świątecznych lampionów ze słoików jest niezwykle proste i tanie. Jedyne, co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. Do przygotowania takich lampionów potrzebujemy słoików, farbek oraz świątecznych naklejek lub samoprzylepnego papieru, z których można wyciąć świąteczne kształty – np. gwiazdki, prezenty bądź choinki. Osoby bardziej uzdolnione plastycznie mogą spróbować wyciąć św. Mikołaja, renifery bądź bałwany.  Należy nakleić naklejki, a następnie pomalować wybrany przez nas słoik dowolnym kolorem. Naklejki należy odkleić zanim wyschnie farba, by zeszły bez trudu. Następnie należy włożyć w środek świeczkę i cieszyć się piękną ozdobą.

 

Czytaj także: Kalendarz adwentowy DIY dla dzieci - co włożyć do środka?

 

Świąteczny lampion z brokatem


To kolejny lampion świąteczny, który można wykonać bez dużego nakładu pieniędzy, a dodatkowo łatwo i szybko. Wystarczy nałożyć na słoik klej, a następnie obsypać go brokatem. Będzie pięknie się mienił, a po włożeniu do środka słoika świeczki, da wyjątkowy świąteczny klimat.

 

Sprawdź również: Najlepsze zabawy Mikołajkowe dla dzieci

 

Świąteczny lampion pachnący świętami


Jeśli marzysz o lampionie, który nie będzie tylko pięknie wyglądał, ale też pachniał świętami, koniecznie zrób lampion z pływającą świeczką. Do słoika należy wlać wodę i włożyć gałązkę ze świerku. Następnie włożyć pływającą świeczkę, zapalić ją i cieszyć się pięknym zapachem unoszącym się w całym domu.

Podobne artykuły

Skomentuj

Bądź pierwszym, który skomentuje ten wpis!